„REMONTOWAĆ SZPITAL WSZELKIMI ŚRODKAMI !!! „

Obecnie w budynku po byłym szpitalu w Strzelnie funkcjonuje oddział Zakładu Opieki Leczniczej działający pod szyldem SP ZOZ w Mogilnie. Na oddziale przebywa obecnie 25 pacjentów, a w kolejce na pobyt w ZOL w Strzelnie oczekuje kilkanaście osób.

Temat remontu budynku byłego szpitala w Strzelnie poruszony został podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu. Z wypowiedzi starosty Bartosza Nowackiego i wicestarosty Mariana Mikołajczak można wywnioskować, że władze powiatu zdecydują się na stworzenie w tym miejscu Domu Pomocy Społecznej dla mężczyzn.

Głównym argumentem za powstaniem DPS są kwestie finansowe, gdyż koszt utrzymania Zakładu Opieki Leczniczej wynosiłby ok. 3 mln zł rocznie. Natomiast DPS w dużej części jest instytucją samofinansującą się.

Bez względu na to, jaki zakład opiekuńczy powstanie w budynku po byłym szpitalu, to również ma powstać dzienna i świąteczna opieka medyczna.

Podczas ostatniej Strzelnicy swoje zdanie na temat losów budynku po byłym szpitalu w Strzelnie wyraził burmistrz Dariusz Chudziński.

Zdaniem burmistrza budynek powinien zostać wyremontowany wszelki środkami. Burmistrz jako były wieloletni dyrektor DPS w Siemionkach podkreśla, że DPS jest w dużej mierze instytucją samofinansującą. Najważniejszą kwestią zdaniem burmistrza jest zachowanie funkcji medycznej budynku oferującego pomoc nocną i świąteczną mieszkańcom gminy. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że DPS zatrudniałby około 60 osób świadczących opiekę nad pensjonariuszami. Powstałoby dzięki temu kolejne miejsce pracy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.