MAGAZYN OERLEMANS OFICJALNIE OTWARTY

Firma Oerlemans Foods Polska, jeden z wiodących producentów mrożonych owoców i warzyw, zakończyła budowę nowego magazynu chłodniczego.

Inwestycja, zlokalizowana jest na terenie zakładu produkcyjnego w Strzelnie, a jej powierzchnia przekracza 4000m2.

Budowa półautomatycznego magazynu rozpoczęła się w II kwartale 2020 roku i została zrealizowana w ramach projektu mającego na celu optymalizację procesów logistycznych, a w dalszym etapie zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu.

Zakład w Strzelnie działa od 1994 roku i wytwarza szeroki asortyment wysokiej jakości mrożonych owoców i warzyw oraz mieszanek owocowych i warzywnych sprzedawanych m.in. pod marką Oerlemans, Kuchnia Eksperta, Bauer i markami własnymi klientów. Odbiorcami produktów Spółki są polskie sieci detaliczne, punkty gastronomiczne i hotele oraz klienci eksportowi. Surowce do produkcji pochodzą głównie z upraw zlokalizowanych w pobliżu zakładu produkcyjnego w rejonie Kujaw oraz Polski Centralnej.

Spółka Oerlemans Foods Polska jest częścią grupy Virto, wiodącego producenta mrożonek w Hiszpanii i Europie. W Polsce, grupa Virto jest również właścicielem zakładu produkcyjnego w Siemiatyczach o zbliżonym profilu produkcji.

Zakończona inwestycja jest drugim przedsięwzięciem grupy Virto, obecnej w Polsce od końca 2018 roku, które ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych zakładów i automatyzację procesów produkcyjnych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.