„KRYSZTAŁOWE SERCA” POWĘDROWAŁY RÓWNIEŻ DO POLICJANTÓW ZE STRZELNA

„Kryształowe Serce” jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym policjantom za wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców, zarówno w czasie służby, ale też w czasie wolnym. W tym roku, po już po raz czwarty, to honorowe wyróżnienie otrzymało sześćdziesięciu dwóch policjantów z komend miejskich i powiatowych policji oraz Oddziału Prewencji Policji. Z inicjatywą stworzenia tego wyjątkowego wyróżnienia cztery lata temu Zarząd Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego wystąpił do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

„Kryształowym Sercem” może być wyróżniony policjant pełniący służbę w jednostce Policji woj. kujawsko-pomorskiego, który wykonując obowiązki, a tym bardziej działając poza czasem służby, przyczynił się do uratowania życia i zdrowia innej osoby, a także wykazał się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy.

”Kryształowe Serce” przyznają wspólnie Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego po zarekomendowaniu kandydatów przez Kapitułę składająca się z przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

W tym roku odznaczenia dostali również policjanci ze Strzelna:

nadkom. Jacek Klemens z  Komisariatu Policji w Strzelnie w styczniu 2020 r. podjął czynności ratujące życie mężczyzny, który doznał udaru.

st. asp. Emiliusz Chojnacki z  Komisariatu Policji w Strzelnie w styczniu 2020 r. podjął czynności ratujące życie mężczyzny, który doznał udaru.

Info/fot: POLICJA KUJAWSKO-POMORSKA

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: