„ŚWIĘTO WSI ŁĄKIE” – GALERIA FOTO

10 lipca w Łąkiem mieszkańcy oraz przybyli goście bawili się na festynie „Święto Wsi Łąkie”. Głównym pomysłodawcą nowej odsłony oraz nazwy festynu był Mikołaj Kulpa – mieszkaniec wioski. Natomiast sponsorzy imprezy to: Dom Kultury w Strzelnie, radny Remigiusz Koprowski, KGW Łąkie oraz Urząd Miasta i Gminy Strzelno. Turniej siatkówki na trawie o puchar burmistrza Strzelna cieszył się ogromną popularnością, wygrała drużyna „Szczepieni” Szymon Kowalski oraz Artur Lenartowski, drugie miejsce zajęli Karol Jątczak, Tomek Śmigielski z drużyny „Młynice” trzecie miejsce zajęły Wioletta Witkowska i Marlena Kolberg z drużyny „Loszki”

Poza turniejem organizatorzy przygotowali dużo atrakcji. KGW Łąkie upiekło pyszne ciasta oraz ugotowało legendarną już grochówkę. W tym miejscu należy wymienić wszystkie panie zaangażowane w gotowanie i pieczenie ciast: Edyta Bachan, Donata Kulpa, Lucyna Mrozińska, Donata Ziętara, Małgorzata Mrozińska, Wioletta Kaszkowiak, Emilia Brzuszczak oraz Bożena Brzuszczak. Najsmaczniejsze kiełbaski z grilla przygotowywali panowie z Rady Sołectwa Łąkie: Grzegorz Ziętara, Henryk Stawicki oraz Witold Kawka. Organizatorzy zaprosili strażaków z OSP Strzelno, którzy pokazali na fantomie jak prawidłowo powinno się udzielać pierwszej pomocy. Dzieci czekały z niecierpliwością na drugą część pokazów strażackich, czyli lanie wody z armatki wodnej. Osoby zainteresowane pięknymi widokami sołectwa Łąkie mogli nacieszyć oko oglądając między innymi wystawę mieszkańca wsi Michała Ostrowskiego oraz Piotra Posłusznego.

Wystawa odbyła się dzięki pomocy drukarni Focus z Mogilna, która ufundowała wydruk zdjęć w technologii SuperPrint. To jednak nie koniec atrakcji. Dla dzieci zorganizowano następujące konkursy: skoki w workach, napełnianie w sztafecie wiadra wody oraz tor przeszkód. Zwycięzców nagrodzono drobnymi upominkami oraz słodkościami. Po atrakcjach dla dzieci przyszedł czas na rozpalenie ogniska i zabawę taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych. Grupa muzyków bisowała kilkanaście razy. Organizatorzy pomyśleli również o smakoszach piwa. Bufet podczas imprezy zapewniła Pizzeria Imbir ze Strzelna. Trzeba przyznać, że w Łąkiem nie brakuje ludzi dobrej woli! Impreza ta odbyła się dzięki zaangażowaniu sołtysa Kazimierza Łojewskiego, który organizował już niejedną imprezę nad jeziorem w Łąkiem, rady sołeckiej: Edyty Bachan, Grzegorza Ziętary, Witolda Kawki oraz przewodniczącego Henryka Stawickiego i mieszkańców Mikołaja Kulpy oraz Michała Ostrowskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.