PIERWSZE TARGI ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH

Aż 20 organizacji społecznych powiatu mogileńskiego przyjedzie w niedzielę18lipca do Parku Miejskiego w Mogilnie na Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Mogileńskiego.  Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Mamy Głos w Mogilnie” i organizowane jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei” Żabienko w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego.

Targi rozpoczną się o 10:00 w niedzielę i potrwają do 17:00. Jej uczestnikami są organizacje z powiatu mogileńskiego: stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, oddziały Ochotniczej Straży Pożarnej, kluby sportowe, sołectwa. Oprócz prezentacji dorobku kulturalnego i artystycznego na zwiedzających czeka wiele atrakcji.

„Organizacje przygotowują swoje stoiska. Będzie można smacznie zjeść, obejrzeć i zakupić rękodzieło. Na najmłodszych czekać będą animacje, tor przeszkód i zabawy. Z pewnością pokazy OSP i klubów sportowych oraz Przegląd Zespołów  Śpiewaczych w amfiteatrze będą także nie lada atrakcją dla zwiedzających” – mówi Barbara Lech, prezes Stowarzyszenia,Sołtyska sołectwa Żabno i Radna Rady Miejskiej w Mogilnie.

Dobry plan współpracy

Targi są kolejną odsłoną działań Stowarzyszenia dotyczących współpracy organizacji społecznych ze sobą nawzajem i z samorządem lokalnym. W czerwcu odbyły się dla nich: konferencja i warsztaty, a w sieci cały czas trwa akcja „Wtorki z NGO – poznajmy się”, w ramach której można przeczytać o miejscowych organizacjach społecznych .

„Cieszymy się, że po udanej konferencji i warsztatach targi to kolejne wydarzenie w które tak chętnie włączyło się tyle organizacji z naszego powiatu. Tym razem będzie okazja spotkać się także z mieszkańcami, zaprezentować swój dorobek i zaprosić do współpracy. – mówi Jarosław Gębala, koordynator i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Z partnerami gotowymi do działania

Swój udział w targach potwierdzili: Koło Gospodyń Wiejskich w Żabienku, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei” Żabienko, Koło Gospodyń Wiejskich Krzekotowo, Ochotnicza Straż Pożarna w Padniewie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Padniewie, Stowarzyszenie Widzących Więcej, Stowarzyszenie ” Impuls ” Wylatowo, Stowarzyszenie Młode Dęby z Dąbrowy, Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego, Stowarzyszenie Extremalni, Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie, Stowarzyszenie „Wspólna Droga” z Marcinkowa, Ochotnicza Straż Pożarna w Wylatowie, Sołectwo Dzierzążno, Stowarzyszenie Szansa na Rzecz Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Siemonkach, Warsztaty Terapii Zajęciowej Bielice, Stowarzyszenie Miłośników Szkoły „Kubusiowi Przyjaciele „, Koło Gospodyń Wiejskich z Wszednia, Stowarzyszenie „Stodoły”, Manufaktura Sklejki, Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiat Mogileński, Mogileński Dom Kultury oraz Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Elżbieta Piniewska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bartosz Nowacki,Starosta Mogileński, Leszek Duszyński, Burmistrz Mogilna,Dariusz Chudziński, Burmistrz Strzelna.Wydarzenie finansowo wsparł powiat mogileński, a organizacyjnie Gmina Mogilno, powiat mogileński, Gmina Strzelno, Lokalna Grupa Działania „Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego” w Mogilnie, Mogileński Dom Kultury, Dom Kultury w Strzelnie.Patronat medialny sprawują: TVP 3 Bydgoszcz, Polskie Radio PiK, Wasze Radio FM, Melo Radio,Tygodnik Lokalny Pałuki, Portal CMG24.pl,Portal StrzelnoOnline. Portal Pałuki.24, Portal Mogilno – tu się u nas dzieje, Monika Jurkiewicz Trener i Coach.Partnerzy: Duet NiN, Strefa Deep.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei” Żabienko działa na terenie powiatu mogileńskiego ina co dzień organizuje przedsięwzięcia kulturalne, edukacyjne, sportowe, m.in. „Wtorki z NGO – poznajmy się”. Prężnie zdobywa finansowanie, dzięki któremu została wyremontowana świetlica w Żabienku, powstały place zabaw, hucznie była obchodzona 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, działa Klub Malucha, a co roku odbywa się piknik integracyjny dla mieszkańców powiatu mogileńskiego.

Kontakt z mediami:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei” Żabienko

Jarosław Gębala, 695 258 020, gebala.jaroslaw@o2.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.