ŻYWA LEKCJA HISTORII W STRZELNIE – ŚREDNIOWIECZE

Dziś odbył się pierwszy dzień warsztatów historycznych na Wzgórzu św. Wojciecha zorganizowanych przez Muzeum – Romański Ośrodek Kultury im. Ottona i Bolesława działający przy parafii św. Trójcy w Strzelnie.

Uczestnicy w zielonych ogrodach norbertańskich przenieśli się do czasów średniowiecza. Scenki odgrywane przez animatorów były bardzo realistyczne. Odgrywana bitwa pod Cedynią zachwyciła najmłodszych widzów. Wiedza historyczna przekazywana przez Toruńską Drużynę Wojów Słowiańskich „Dąb Pomorza” była z dużą dawką humoru. Poza scenkami oraz wybijaniem monet przybyli goście mieli okazję miotać oszczepami, strzelać z łuku oraz poczuć na własnej skórze ile ważyła zbroja rycerza średniowiecznego.

Jutro kolejny dzień pikniku. Tym razem animatorzy przeniosą nas w wiek XVII Szlachty Polskiej. Czekają na nas ciekawe scenki historyczne, warsztaty rzemieślnicze (warsztat mincerza, nauka kaligrafii, pasowanie na rycerza i damę dworu), gry i zabawy dla publiczności. Natomiast w środę (30.06.21) harmonogram prezentuje się następująco: w godzinach od 9:00 do 14:00 zapraszamy na żywą lekcję historii- WALKI O NIEPODLEGŁOŚĆ („Punkt poborowy Polskich Legionów i Hallerczyków”, szpital polowy, plebiscyty, scenka historyczna- potyczka pod Gniewkowem), warsztaty dla publiczności (warsztat mincerza, plener malarski o tematyce patriotycznej), nie zabraknie również gier i zabaw żołnierskich. Całość jest realizowana z dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapraszamy serdecznie, bądźcie z nami jutro i w środę!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.