PIERWSZA KONFERENCJA ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH Z SAMORZĄDEM LOKALNYM

Aż 35 organizacji społecznych powiatu mogileńskiego przyjedzie w sobotę 19 czerwca do Bielic na konferencję o współpracy z samorządem lokalnym. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Mamy Głos w Mogilnie” i organizowane jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei” Żabienko w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego.

Konferencja rozpocznie się o 9:00 w sobotę w Zespole Szkół w Bielicach. Jej uczestnicy pojawią się też w Mogilnie miesiąc później na Targach Organizacji Pozarządowych. Obydwa działania to przykłady licznych inicjatyw Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei” Żabienko, które od 17 lat zbiera doświadczenie w aktywności społecznej.

„Głównym celem, dla którego powstało Stowarzyszenie, było niewątpliwie zaspokojenie potrzeby integracji wielopokoleniowej we wsi Żabienko, jak i sąsiednich miejscowości. Dzięki powołaniu Stowarzyszenia możemy startować w różnego rodzaju konkursach i starać się o środki finansowe na realizację pomysłów członków Stowarzyszenia i mieszkańców” – mówi Barbara Lech, prezes Stowarzyszenia,Sołtyska sołectwa Żabno i Radna Rady Miejskiej w Mogilnie.

O współpracy w dużym gronie

Do udziału w sobotniej konferencji zostały zaproszone stowarzyszenia, kluby sportowe, Ochotnicza Straż Pożarna, koła gospodyń wiejskich sołectwa, osiedla i grupy nieformalne społeczników z powiatu mogileńskiego.

„Z wielką niecierpliwością wyczekujemy sobotniego spotkania. To pierwsze tak duże wydarzenie w naszej okolicy, kierowane do organizacji pozarządowych. Mam nadzieję, że przyniesie ono prawdziwą współpracę organizacji społecznych i samorządu lokalnego, zwłaszcza po przestoju spowodowanego pandemią” – mówi Jarosław Gębala, koordynator i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Od teorii do praktyki

Podczas konferencji będzie można usłyszeć wystąpienia m.in. Marcina Skonieczka, wójta gminy Płużnica, Iwony Janickiej, koordynatorki akcji Masz Głos, Lucyny Roszak i Emilii Golińskiej z Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie. Na popołudnie zostały zaplanowane warsztaty na temat pozyskiwania grantów przez organizacje społeczne, prowadzenia działań marketingowych, zarządzania czasem i prawidłowego przygotowywania wniosków o dotację. Wszystko to ważne tematy w codziennym funkcjonowaniu organizacji społecznych. Patronat honorowy objęli: Elżbieta Piniewska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bartosz Nowacki,Starosta Mogileński, Leszek Duszyński, Burmistrz Mogilna,Dariusz Chudziński, Burmistrz Strzelna.Wydarzenie finansowo wsparły: Gmina Mogilno, Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, powiat mogileński, Gmina Strzelno, Lokalna Grupa Działania „Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego” w Mogilnie.Patronat medialny sprawują: Wasze Radio FM, Tygodnik Lokalny Pałuki, Portal StrzelnoOnline. Portal Pałuki.24, Portal Mogilno – tu się u nas dzieje, Monika Jurkiewicz Trener i Coach.Partnerzy: Duet NiN, Zespół Szkół w Bielicach.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei” Żabienko działa na terenie powiatu mogileńskiego ina co dzień organizuje przedsięwzięcia kulturalne, edukacyjne, sportowe, m.in. „Wtorki z NGO – poznajmy się”. Prężnie zdobywa finansowanie, dzięki któremu została wyremontowana świetlica w Żabienku, powstały place zabaw, hucznie była obchodzona 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, działa Klub Malucha, a co roku odbywa się piknik integracyjny dla mieszkańców powiatu mogileńskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: