NAGRODA ZA SPRAWCĘ !!!

W związku z licznymi przypadkami porzucenia beczek z nieznaną substancją w lasach regionu Kujaw i Pomorza, która może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz powodować skażenie środowiska. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu wyznaczył nagrodę w kwocie 30 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców tego procederu.

W ostatnich dniach na terenie nadleśnictwa Szubin, nadleśnictwa Bydgoszcz i nadleśnictwa Gniewkowo nieznany sprawca porzucił w lesie beczki o różniej pojemności z substancją, która może zagrażać ludziom i środowisku, zanieczyszczając wody i glebę. Łącznie do lasów trafiło 11360 litrów nieznanej, potencjalnie niebezpiecznej substancji. O zdarzeniu natychmiast została poinformowana Policja, Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Nie możemy dopuścić do tego, by ktoś kosztem zdrowia i życia ludzi oraz stanu przyrody, pozbywał się w sposób nielegalny odpadów. Dlatego w lasach całego regionu zostały uruchomione dodatkowe patrole Policji i Straży Leśnej oraz zamontowany sprzęt monitorujący. Ponadto, teren, na którym istnieje potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi został objęty okresowym zakazem wstępu do lasu. Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przestrzeganie wprowadzonych zakazów dla własnego bezpieczeństwa. Informacje o okresowym zakazie wstępu do lasu podano za pośrednictwem tablic informacyjnych w terenie oraz na stronie internetowej: https://zakazwstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/

W przypadku natrafienia na kolejne porzucone w lesie beczki, prosimy o niezwłoczne poinformowanie Policji lub Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu – tel. 606 856 811

Aktualnie komenda wojewódzka policji bada sprawę w celu ujawnienia sprawcy lub sprawców procederu. Prosimy każdego, kto jest w posiadaniu informacji dotyczących porzucenia beczek w lasach regionu o kontakt telefoniczny pod nr: Nadleśnictwo Szubin – tel 503 053 133, Nadleśnictwo Bydgoszcz – tel 606 205 017, Nadleśnictwo Gniewkowo – tel 600 237 555, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu – tel 606 856 811.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.