KOPCE – PIJANY ZA KIEROWNICĄ CIĘŻARÓWKI ZATRZYMANY

Ta podróż mogła zakończyć się tragicznie. Na szczęście tak się nie stało. Dzięki anonimowemu zgłoszeniu i szybkiej reakcji policjantów doszło do zatrzymania kierowcy ciężarowego MAN-a, który wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (07.06.2021) o godzinie 12:55 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Kopce. Na numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony kierowca, który zwrócił uwagą na jadący w kierunku Strzelna pojazd ciężarowy marki MAN z naczepą. Tor i sposób jazdy tira wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się we wskazany rejon. W miejscowości Kopce zatrzymali do kontroli drogowej opisany pojazd. Okazało się, że 31-letni kierowca był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 1,9 promila alkoholu.

Mieszkaniec Kartuz odpowie teraz za przestępstwo, czyli kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.