ODWAŻNA DEKLARACJA WICESTAROSTY – „REZYGNUJĘ Z FUNKCJI”

Na swoim profilu facebookowym wicestarosta Marian Mikołajczak zamieścił bardzo ciekawy wpis dotyczący przekształcenia byłego budynku szpitala w Strzelnie na Zakład Opieki Leczniczej.

Podczas kuluarowej rozmowy z wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem, podczas podpisania umowy o budowie rond w Strzelnie, na moje pytanie uzyskałem zapewnienie, iż rząd wycofuje się z planów centralizacji szpitali powiatowych.

Tak więc bez obaw, że budynek b. szpitala zostanie nam zabrany możemy kontynuować plany tworzenia na jego bazie ZOL-u. Przez kilka ostatnich tygodni rzeczywiście mieliśmy pewne obawy i wątpliwości co do sensowności wydawania dodatkowo z kasy powiatowej kilku milionów zł. Jeśli mieliby to zabrać, to niech z własnych pieniędzy to wyremontują. Uratowane w ten sposób miliony można byłoby przeznaczyć na budowę dróg.

W zaistniałej jednak aktualnie sytuacji to powstanie ZOL i współfinansowanie go przez nas jest priorytetem. Pragnę publicznie złożyć zapewnienie, że jeżeli nie dojdzie do powstania ZOL z przyczyn zależnych od władz powiatowych, ja rezygnuję z funkcji wicestarosty.” – możemy przeczytać na profilu wicestarosty.Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: