KIEDY WODA BĘDZIE ZDATNA DO SPOŻYCIA ?

W rozmowie z dyrektorem ZGKiM Dariuszem Sieradzkim dowiedzieliśmy się, że zostały podjęte działania mające na celu wyeliminowanie chorobotwórczych bakterii. Na wyniki badań próbek wody trzeba będzie poczekać niestety do przyszłego tygodnia. Do tego czasu radzimy zachować ostrożność.

Wodę można przegotować przed przygotowaniem posiłków, myciem spożywanych na surowo owoców i warzyw, myciem zębów, naczyń, kąpieli noworodków, niemowląt i dzieci do lat 2. Woda z kranu bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg i spłukiwania toalet) oraz innych celów gospodarczych bez ograniczeń, te zalecenia dotyczą miejscowości Ciechrz, Bławaty, Bławatki, Busewo, Rzadkwin, Żegotki, Wymysłowice.

Natomiast w Markowicach, Ostrowie, Jaworowie, Przedborzu oraz Ciencisku woda z kranu nie może być przeznaczona do picia i przygotowywania posiłków, nie może być przeznaczona do mycia zębów oraz przemywania zranień, zagotowanie wody nie wystarczy do pozbycia się szkodliwych bakterii.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.