PAMIĘTAJ O WŁAŚCIWYM ZABEZPIECZENIU SWOJEGO ROWERU PRZED KRADZIEŻĄ

W sezonie wiosennym wzrasta zainteresowanie jednośladami, niestety nie tylko wśród amatorów rowerowych wycieczek, ale również w środowisku przestępczym. Rowery oraz inne jednoślady mogą stanowić łatwy łup dla złodziei. Pamiętajmy zatem o właściwym ich zabezpieczaniu.

W miniony poniedziałek (29.03.2021) dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał informację dotyczącą kradzieży roweru typu damka, do której doszło o godzinie 11:00 na ulicy Hallera. Na podstawie wyjaśnień 70-letniej właścicielki ustalono, że pozostawiła na moment przed sklepem niezabezpieczony jednoślad. Chwila ta wystarczyła, by złodziej wykorzystał dogodną sytuację.

Jak wynika z policyjnych statystyk, kradzieże rowerów są zazwyczaj przypadkowe. Złodzieje wykorzystują okazję pozostawienia jednośladu bez żadnych zabezpieczeń i nadzoru z takich miejsc jak sklepy, klatki schodowe, piwnice, budynki
mieszkalne i użyteczności publicznej.

Policjanci apelują, aby nie zostawiać rowerów bez nadzoru nawet na kilka chwil. Wchodząc do sklepu, czy na chwilę do mieszkania pamiętajmy, żeby jednoślad dokładnie zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą. Nie bójmy się zwracać uwagi osobom, które w sposób nieodpowiedni zabezpieczają swoje rowery. Może dzięki temu taka osoba uniknie straty swojego mienia.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.