KŁUSOWNICY ODPOWIEDZĄ ZA NIELEGALNY POŁÓW RYB SIECIAMI (FOTO)

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzelnie prowadzą postępowanie dotyczące nielegalnego połowu ryb na Jeziorze Pakoskim. Sprawa dotyczy 24 i 37-latka, którzy zostali ujęci na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej. Obydwu mężczyznom grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (27.03.2021) funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej patrolowali Jezioro Pakoskie w rejonie miejscowości Rzadkwin. Około godziny 21:00 zauważyli dwóch kłusowników, którzy za pomocą sieci typu wonton odławiali nielegalnie ryby na szkodę gospodarstwa rybackiego. Strażnicy ujęli mężczyzn na gorącym uczynku i powiadomili miejscowy komisariat policji. Sprawcami okazali się 24-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego i 37-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Policjanci na miejscu zabezpieczyli 14 sztuk sieci oraz 180 kg skłusowanych ryb różnych gatunków, w większości sandaczy.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Teraz odpowiedzą za kłusownictwo. Zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym za poławianie ryb nie będąc do tego uprawnionym grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd z pewnością zdecyduje o przepadku rzeczy, które służyły do popełnienia przestępstwa.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

One thought on “KŁUSOWNICY ODPOWIEDZĄ ZA NIELEGALNY POŁÓW RYB SIECIAMI (FOTO)

  • I bardzo dobrze. Nie dość że spółka mająca te jezioro w dzierżawie olewa zarybienia to jeszcze kłusownicy wyławiają resztę ryb. Ludzie wydają nie małe pieniądze na zezwolenia żeby posiedzieć z wędką i złowić legalnie rybę, a takim przypiep….potężny mandat żeby raz na zawsze się odechciało kłusownictwa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.