AKCJA „PRĘDKOŚĆ”

Policjanci mogileńskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-pomiarowe pn. „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości, a tym samym poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (28.01.2020) w godzinach 6:00 – 22:00 policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie prowadzili na drogach powiatu działania pod kryptonimem „Prędkość”. W czasie akcji mundurowi skontrolowali 50 pojazdów, z czego 21 kierowców zostało ukaranych mandatem karnym za zbyt szybką jazdę. Rekordzistą okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego, który w miejscowości Stodólno w terenie zabudowanym jechał volkswagenem passatem z prędkością 102 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny. Kierujący otrzymał także 10 punktów karnych.

 Głównym celem takich akcji jest nie tylko przeciwdziałanie i ujawnianie naruszeń przepisów drogowych, ale przede wszystkim dotarcie do świadomości kierowców, że nadmierna prędkość to główna przyczyna groźnych wypadków drogowych.

st. asp.  Tomasz Bartecki

oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.