KOLEJNA OFIARA INTERNETOWYCH ZAKUPÓW – POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ

600 złotych to suma jaką stracił 25-letni mieszkaniec naszego powiatu, który za pośrednictwem portalu internetowego postanowił kupić konsolę do gier. Mężczyzna do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy. Mogileńscy policjanci apelują o ostrożne zakupy w sieci. 

Zakupy poprzez Internet stają się coraz powszechniejsze. Są wygodne i dają możliwość wyboru najatrakcyjniejszej spośród ofert licznych sklepów internetowych, czy portali aukcyjnych. Kupując w sieci musimy jednak pamiętać, że Internet to również miejsce, gdzie działają oszuści. Przekonał się o tym 25-letni mieszkaniec naszego powiatu, który po dokonaniu transakcji za zamówioną konsolę do gier o wartości 600 złotych na jednym z portali, do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru, ani też zwrotu pieniędzy.

Okoliczności sprawy wyjaśniają teraz policjanci z komórki do walki z przestępczością gospodarczą.  

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy dokonywaniu zakupów online.  Pamiętajmy, że oszuści działają w różny sposób i mają tylko jeden cel – uzyskać od swojej ofiary jak najwięcej pieniędzy.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.