Photo by Vitaly Vlasov on Pexels.com

PRZEPISY JUŻ WESZŁY W ŻYCIE. NOWY OBOWIĄZEK DLA WŁAŚCICIELI DOMÓW.

1 stycznia w życie weszły przepisy, których celem jest walka ze smogiem. Nowe prawo obliguje do tego aby mieszkańcy zgłaszali, czym ogrzewają swoje mieszkania. Ewidencja ma być wieloetapowa.

Na rzecz przepisów powstanie Centralna Ewidencja Emisyjności czyli CEEB. To tam znajdą się dane na temat źródeł emisji w sektorze komunalno-bytowym. 

Zamieszczone tam zostaną informacje na temat źródeł spalania paliw w budynkach wielolokalowych oraz domów jednorodzinnych do 1 MW, a także lokale usługowe i budynki publiczne z kotłowniami.

W bazie będzie również informacja o przeprowadzonych kontrolach i czynnościach w ramach, których dokonywana jest inwentaryzacja budynków przez uprawnione do tego osoby np. przez kominiarzy. – Inwentaryzacja budynków zostanie dokonana przez osoby wpisane do wykazu osób uprawnionych, w trakcie wykonywanych czynności np. przeglądu okresowego przewodu kominowego. 

– Dane zebrane w toku inwentaryzacji będą wprowadzane do CEEB za pomocą elektronicznego formularza inwentaryzacyjnego, który jest zapisywany automatycznie po jego wygenerowaniu w systemie teleinformatycznym obsługującym CEEB. Uprawnionym osobom zapewnia się tym samym dostęp do CEEB. Narzędzie informatyczne umożliwia wprowadzenie danych za pomocą aplikacji webowej lub mobilnej, zarówno w trybie online, jak i w trybie offline – czytamy w uzasadnieniu projektu.

żródło: wp.pl

Jedna myśl na temat “PRZEPISY JUŻ WESZŁY W ŻYCIE. NOWY OBOWIĄZEK DLA WŁAŚCICIELI DOMÓW.

  • 5 stycznia 2021 o 13:47
    Permalink

    z komuny się śmiali że biurokracja ale teraz jest większa komuna jak kiedyś

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: