POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS FERII

Wprowadzona od 28 grudnia 2020 r. narodowa kwarantanna, wpływa na ferie zimowe, które rozpoczną się 04.01.2021 r. i trwać będą do 17.01.2021 r. Z uwagi na kolejny etap walki z COVID-19 obowiązują dodatkowe zaostrzenia i ograniczenia, miedzy innymi w przemieszczaniu się oraz w organizowaniu koloni i obozów dla dzieci i młodzieży. Przypominamy aktualne zasady bezpieczeństwa, które mają pomóc nam w walce z pandemią.

Od poniedziałku (04.01.2021r.) w całej Polsce rozpoczynają się ferie zimowe. Pomimo wprowadzonej kwarantanny narodowej oraz związanej z nią kolejnych ograniczeń związanychz wyjazdami, policjanci przygotowani są na zwiększony ruch na drogach szczególnie pojazdów osobowych. W związku z powyższym podczas kontroli drogowych funkcjonariusze będą dbać o nasze bezpieczeństwo na drogach jak również przypominać aktualne zasady bezpieczeństwa w walce z COVID -19.

Szczególną uwagę będą zwracać na:

– stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,

– trzeźwość kierowców,

– właściwy załadunek bagażu oraz sprzętu zimowego,

– stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa,

– prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Podczas ferii funkcjonariusze będą realizowali również działania edukacyjne, uświadamiające pieszych o zagrożeniach występujących w ruchu drogowym i potrzebie stosowania odblasków.

Apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się i trudnych warunków panujących na drodze. Pamiętajmy rozsądek i przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym, mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Źródło: KPP w MOGILNIE

Jedna myśl na temat “POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS FERII

  • 5 stycznia 2021 o 07:26
    Permalink

    Artykuł bez sensu. Coś o cividzie na wstępie a dalej o tym na co od zawsze Policja zwracała uwagę. Zredagowane bez sensu. Bo co ma covid do zapinania pasów lub przewożenia dzieci w fotelikach albo do stosowania się do ograniczeń prędkości? Jedynie co mi przychodzi do głowy to to że jak dajmy na to roztrzaskam się z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze to w akcie zgonu wpiszą COVID 19. I tyle to ma wspólnego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: