„WYSYP” PIJANYCH KIEROWCÓW. REKORDZISTA Z TRZEMA PROMILAMI

W ciągu ostatniego tygodnia na terenie gminy Strzelno mogileńscy policjanci zatrzymali 3 kierujących pod wpływem alkoholu. Rekordzista tego niechlubnego zestawienia miał w organizmie blisko 3 promile. Wszyscy zatrzymani już wkrótce staną przed sądem.

9 grudnia o godzinie 22:35 w Sławsku Dolnym policjanci prewencji zatrzymali kierowcę ciężarowego Dafa wraz z naczepą. Siedzący za kierownicą 55-latek z Sosnowca miał 2,9 promila alkoholu w organizmie.

10 grudnia o godzinie 12:35 na ulicy Rynek w Strzelnie zatrzymany został do kontroli drogowej pojazd marki Renault Kangoo. Policjanci na miejscu ustali, że kierujący pojazdem 60-latek znajdował się 
w stanie nietrzeźwości – 
0,8 promila alkoholu w organizmie.

Ostatni z zatrzymanych to kierujący Fordem Ka, który został ujęty w sobotę 12 grudnia o godzinie 16:15 na ulicy Sportowej w Strzelnie. 54-letni mieszkaniec Zielonej Góry jechał odbijając się od krawężników, co nie uszło uwadze innemu kierowcy, który postanowił zakończyć te niebezpieczne manewry. Oddany mundurowym 54-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że kierowanie po alkoholu to skrajna nieodpowiedzialność i czysta głupota. Odpowiedzialny kierowca to ten, który bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie nie tylko swoje, ale innych użytkowników dróg. Dlatego kierowco: piłeś- nie jedź!

Info: oficer prasowy KPP w Mogilnie st. asp. Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: