BYŁO O RONDACH I OBWODNICY – “STRZELNICA” Z WOJEWOWĄ

Przypominamy kolejny odcinek naszego programu “STRZELNICA – PYTANIA W SEDNO”. Naszym gościem w poniedziałkowym odcinku był Wojewoda Kujawsko – Pomorski MIKOŁAJ BOGDANOWICZ.

SPONSOREM ODCINKA BYŁ BANK SPÓŁDZIELCZYW STRZELNIE


Podczas rozmowy była okazja podziękować Wojewodzie za dotychczasową pomoc dla Strzelna. Pożyczka stabilizacyjna, zainteresowanie Premiera Mateusza Morawieckiego problemem braku obwodnicy, a co za tym idzie wpisanie obwodnicy Strzelna na listę 100 obwodnic, to rzeczy które zawdzięczamy m.in. lobbingowi wojewody Mikołaja Bogdanowicza.

Tematem rozmowy były również ronda na skrzyżowaniu dróg DK15/25. Okazało się, że wbrew mylnym informacjom ronda są sprawą otwartą. Decyzja odnośnie ich budowy leży po stronie mieszkańców.

Okazuje się że sprawa rond jest otwarta. Mieszkańcy jasno muszą określić czy są za rondami, czy przeciw.


5 komentarzy do “BYŁO O RONDACH I OBWODNICY – “STRZELNICA” Z WOJEWOWĄ

 • Lepiej nie budować tych rond, bo spowoduje to duże utrudnienia w ruchu i nie tylko. Szkoda też tego skweru. Jak powstanie obwodnica, to ronda nie były by do niczego tutaj potrzebne.

  Odpowiedz
  • Utrudnienia w ruchu będą napewno ale tylko podczas budowy, każdy remont potrzebuje poświęceń, nawet remont w domu, ale po remoncie każdy się cieszy z uzyskanego efektu, jeśli chodzi o skwer….nie zostanie w całości poświęcony ronda a po drugie koło przedszkola jest budowany piękny park z atrakcjami których Strzelno dawno nie miało.

   Odpowiedz
   • Tylko pytanie, czy jak już będzie obwodnica, to czy miastu potrzebne będą te ronda? Te pieniądze ktoś by mógł przeznaczyć na inwestycje która będzie komuś służyć, albo na przyspieszenie prac nad obwodnicą.

 • tak jak powiedzia wojewoda pieniadze nie benda przelozone na zadna inna inwestycje ,i skora cos daja to niema co sie oglandac ino brac co daja a przy okazji wiele bedzie zrobione oswietlenie na przejsciach dla pieszych napewno bo to standart tagrze gmina bedzie tylko zyskac na tej inwestyci i napewno nie pozaluja mieszkancy a za pare lat bedzie obwodnica to i tak ruch bedzie maly pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.