GMINA MUSI ZAPŁACIĆ SPÓŁDZIELNI ODSZKODOWANIE

Zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Mogilnie zagłosowało na walnym zebraniu za zwrotem odszkodowania wywłaszczonej w 2008 r. drogi na Osiedlu Piastowskim w kwocie 153.787 zł.
Konflikt ówczesnego burmistrza E. Matczaka z prezesem spółdzielni Wojciechem Baranem spowodował, że ten drugi zwrócił się do Starostwa o zapłatę zaległej kwoty z odsetkami, która należała się Spółdzielni za nieodpłatne przekazanie drogi gminie. Po batalii jaką stoczył były burmistrz w odwołaniach i na ścieżce sądowej, ostatecznie w czerwcu 2019r. NSA w Warszawie nakazał gminie Strzelno wypłatę odszkodowania.
Po wygranej burmistrza D. Chudzińskiego, Rada Nadzorcza Spółdzielni nie wykazała dobrej woli, by uchylić w Starostwie wniosek dotyczący wywłaszczenia drogi. Spółdzielnia nie chce być jej właścicielem, ponieważ twierdzi, że wiąże się to ze zbyt dotkliwymi dla niej kosztami. Nie wykazała też dobrej woli, by w ramach tej kwoty gmina Strzelno przeprowadziła szereg inwestycji, które przeznaczono by na potrzeby mieszkańców osiedla.
Proponowano w ramach tej kwoty pobudowanie zatoczek wzdłuż ulicy Kościuszki i Dąbrowskiego, lub przebudowę oświetlenia na osiedlu.
Jak powiedział burmistrz:
Poprzez ewidentny błąd ludzi, którzy wcześniej rządzili, gmina Strzelno, czyli organ, który dysponuje środkami podatników, m.in. mieszkańców Osiedla Piastowskiego będzie wyciągała od nich te pieniądze i przeznaczała na cel wskazany przez tak naprawdę ludzi, którzy mieszkają w Mogilnie.
Dodał również, że sprawa jest tym bardziej smutna, bo za tą uchwałą głosowały osoby ze Strzelna.
Spółdzielnia nie naliczy jedynie odsetek za czas sprawowania urzędu przez obecnego burmistrza.

Jeden komentarz do “GMINA MUSI ZAPŁACIĆ SPÓŁDZIELNI ODSZKODOWANIE

  • Takie bajki to o 19 dzieciom niech Burmistrz opowiada. Prezes Spółdzielni wiele razy się spotykał z zadufanym w sobie i mało elastycznym Burmistrzem Strzelna. Padało szereg propozycji od Prezesa ale Chudziński nauczony jest z DPS-u tylko tego, że ma być tak jak on chce a nie inni. Taka polityka również jest teraz stosowana w gminie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.