ODCISK BUTA ZDRADZIŁ WŁAMYWACZY

Ślady butów zostawione na miejscu przestępstwa zdradziły 18-latka i 20-latka ze Strzelna. Mężczyźni włamali się do jednego z miejscowych marketów, skąd ukradli 19 butelek whiskey, 12 paczek papierosów i 11 paczek tytoniu. Wartość mienia oszacowano na kwotę 1600 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10lat więzienia.

Pod koniec sierpnia tego roku strzeleńscy policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednego z miejscowych marketów. Okazało się, że nieznani wówczas sprawcy weszli nocą do środka poprzez wycięcie dziury w ścianie, która oddzielała halę sklepową od dostępnej z zewnątrz remontowanej części sklepu. Łupem złodziei padł alkohol, tytoń i papierosy o łącznej wartości 1600 złotych.

Funkcjonariusze dokładnie obejrzeli miejsce przestępstwa, zabezpieczyli wszystkie ślady, w tym również charakterystyczne odbitki podeszwy butów.

Po dwóch miesiącach nastąpił przełom. Policjant zespołu kryminalnego komisariatu w Strzelnie  zwrócił uwagę na obuwie 18-letniego mieszkańca Strzelna, który stawił się w komisariacie na przesłuchanie w innej sprawie. Porównanie profilu podeszwy potwierdziło, że idealnie pasuje do odcisku pozostawionego na miejscu włamania.

Zaskoczony sytuacją mężczyzna przyznał się winy. W trakcie czynności policjanci ustalili, że nie działał sam. W  przestępczym procederze pomagał mu 20-letni kolega. Sprawcom przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: