FUNKCJONOWANIE SZPITALA W CZASIE PANDEMII

Jak poinformował starosta Bartosz Nowacki, od dnia dzisiejszego, 10.11.2020 r, w szpitalu wznawia się wykonywanie nie tylko zabiegów ratujących życie, ale też planowanych zabiegów.
Starosta po konsultacjach z dyrekcją nie zgodził się, aby szpital w Mogilnie pełnił rolę szpitala jednoimiennego, leczącego tylko pacjentów z Covid-19. Działalność zostanie rozszerzona na remontowane oddziały starej części budynku, w której będą przyjmowani pacjenci z koronawirusem. Jak powiedział, planowanych jest 46 dodatkowych miejsc na potrzeby leczenia tych pacjentów. Starostwo wystąpiło do wojewody Mikołaja Bogdanowicza o środki w kwocie 650 tys. zł. na zakup dodatkowych łóżek i respiratorów.
Po konsultacjach z dyrekcją szpitala starosta wykluczył natomiast możliwość zagospodarowania szpitala w Strzelnie na szpital jednoimienny.
Starosta podziękował również całemu personelowi medycznemu z ofiarną pracę na rzecz pacjentów powiatu mogileńskiego.

2 myśli na temat “FUNKCJONOWANIE SZPITALA W CZASIE PANDEMII

 • 10 listopada 2020 o 12:05
  Permalink

  Nas ten szpital nie interesuje, mamy swój w Inowroclawiu.

  Odpowiedz
 • 10 listopada 2020 o 17:57
  Permalink

  Niestety Starosta nie zdziała nic w kierunku tego aby szpital covidowy był w Strzelnie o to wnioskował radny Jankowski, Lisiecki oraz Barczaka. Wyprowadzenie osób zakażony zwiększyłoby bezpieczeństwo pozostałych pacjentów szpitala. Argumenty, które przedstawił Starosta są poprostu śmieszne. Nikt nie jest głupi chodziło o to aby sprzęt przekazany od Wojewody pozostał w Mogilnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: