OBWODNICA STRZELNA JEST WAŻNĄ INWESTYCJĄ- ROZMOWA Z MINISTREM ŁUKASZEM SCHREIBEREM

W dniu dzisiejszym, w rozmowie z redakcją Minister i Sekretarz do Spraw Parlamentarnych-Łukasz Schreiber zapewnił, że budowa obwodnicy Strzelna, podobnie jak pozostałe inwestycje mające pobudzić gospodarkę w trudnym czasie pandemii jest w dalszym ciągu priorytetem rządu Zjednoczonej Prawicy i złożone obietnice ze strony rządu zostaną dotrzymane:
Minister Ł. Schreiber powiedział m.in.: „Pandemia koronawirusa nie ma negatywnego wpływu na program 100 obwodnic. Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło już Programy Inwestycji dla 4 z 6 obwodnic w ramach tego rządowego programu w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest już obwodnica Strzelna. To z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców całego powiatu mogileńskiego. Rząd nie chce rezygnować z ważnych inwestycji. Wiemy, że są one niezbędne dla pobudzenia gospodarki i tworzenia nowych miejsc pracy.” – powiedział minister .

Wybór wykonawcy nastąpi w drodze przetargu w II kwartale 2024 r., a podpisanie umów w IV kwartale 2025 r.


Jak czytamy na stronie https://www.rynekinfrastruktury.pl
„Budowa obwodnicy Strzelna wyprowadzi ruch tranzytowy, jaki koncentruje się w mieście. W Strzelnie krzyżują się drogi krajowe nr 15, 25 a także 62. Drogi krajowe nr 15 i 25 prowadzą od strony północnej z Torunia i Bydgoszczy i dalej na południe do korytarzy drogi ekspresowej S5 oraz autostrady A2. Ponadto, od strony wschodniej ruch do Strzelna doprowadza droga krajowa nr 62, prowadząca od Włocławka i autostrady A1. Obwodnica ma na celu wyprowadzenie ruchu z kierunków najbardziej zatłoczonych.”Minister Łukasz Schreiber i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz byli gośćmi strzeleńskiego Ratusza i burmistrza Dariusza Chudzińskiego w październiku 2019 r. – Spotkanie z ministrem i złożona obietnica.

Źródło: https://www.rynekinfrastruktury.pl
I.R.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: