NOWE POMNIKI NA STRZELEŃSKIEJ NEKROPOLII

W ostatnim czasie na strzeleńskiej Nekropolii przy ul. Kolejowej, postawiono dwa obeliski. Jeden upamiętnia ofiary, które 10.04.2010 r. zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem, wraz z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego małżonką. Oddzielony został tym samym od Pomnika Katyńskiego, by w sposób godny uczcić ofiary katastrofy. Natomiast drugi obelisk jest Pomnikiem Dziecka Utraconego.


Wielka rzesza rodziców, która utraciła dziecko, rozwijające się jeszcze w łonie matki, czy zmarło zaraz po narodzeniu, nie miała dotąd miejsca na cmentarzu, w którym mogliby się pomodlić i przeżywać swoją żałobę po bolesnej stracie, czy zapalić znicz. Dlatego parafia wyszła naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy taką żałobę przeżywają.
Pomysłodawcą powstania pomników był ks. kan. Otton Szymków, a sfinansowane zostały ze środków własnych Parafii Św. Trójcy oraz dzięki anonimowym darczyńcom.
Pomniki 15.10. 2020 r. poświęcił ks. kan. Otton Szymków w obecności wikariusza ks. Marcina Korybalskiego oraz ks. Daniela Leszczyńskiego.
Ks. kanonik Otton Szymków mówił, że Pomnik Dziecka Utraconego symbolizuje również śmierć każdego dziecka, zmarłego w wyniku choroby, aborcji, samobójstwa czy poronienia.
15 października kościół na całym świecie obchodzi Dzień Dziecka Utraconego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: