STRZELNO TO WIELKA RZECZ

25 września ukazał się Album promujący gminę Strzelno, którego pomysłodawcą jest burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, a wydawcą – Stowarzyszenie ECCE HOMO Lidii Chudzińskiej.


Projekt złożony w ramach konkursu, uzyskał akceptację stowarzyszenia LGD Sąsiedzi Wokół Szlaku Piastowskiego i pozyskano na wydanie książki oraz wydarzenia promujące obszar LSR, w tym produkty i usługi lokalne, kwotę 85.260 zł z PROW na lata 2014-2020.
W skład projektu weszło wydanie albumu o Strzelnie, nagranie audiobooka oraz zakup sprzętu i leżaków na cele promocyjne albumu.
Nakład albumu to 500 egzemplarzy, które w ramach promocji gminy będą rozdane bezpłatnie na spotkaniach promocyjnych albumu, których harmonogram prezentujemy na końcu artykułu. Do albumu dołączony będzie również audiobook.


Autorem albumu „Strzelno – to wielka rzecz” jest Marian Przybylski, strzeleński regionalista i jest to jego 21 książka wydana drukiem, a współautorami są: Jan Szarek i Heliodor Ruciński, autor wielu zdjęć promujących gminę Strzelno, natomiast skład albumu i opracowanie graficzne to zasługa Ireny Rymaszewskiej . W albumie na 40 stronach znajdziemy ciekawe informacje z historii miasta, natomiast pozostałe strony przedstawiają fotografie historyczne jak i współczesne w ilości ok. 450, pozyskane ze zbiorów wielu miłośników fotografii. Najstarsze pochodzą z przełomu XIX i XX w. Wśród nich znajduje się Rotunda św. Prokopa wykonana na szklanych kliszach przez konserwatorów pruskich z 1889 r. czy Sąd Grodzki – obecnie budynek Przedszkola nr 1.
Album zawiera również zdjęcia fauny i flory Lasów Miradzkich, przedstawionych okiem znanego fotografa, Pawła Kaczorowskiego z Mogilna.

 • 6 października o godz.19.00 Klasztor w Markowicach;
 • 8 października o godz.17.00 w świetlicy wiejskiej w Młynach;
 • 11 października o godz.15.00 w ogrodach norbertańskich przy parafii Świętej Trójcy w Strzelnie (w przypadku niepogody kościół Św. Trójcy);
 • 12 października o godz.18.00 w świetlicy wiejskiej w Sławsku Dolnym;
 • 13 października o godz.10.00 w Domu Kultury w Strzelnie;
 • 13 października o godz.15.00 w sali widowiskowej Mogileńskiego Domu Kultury (Rynek 10);
 • 21 października o 18.00 w świetlicy w Dąbrowie;
 • 22 października o 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich.

Jedna myśl na temat “STRZELNO TO WIELKA RZECZ

 • 5 października 2020 o 17:17
  Permalink

  Zielony skwer i drzewa to wielka rzecz!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: