PROJEKTY DLA SENIORÓW

Stowarzyszenie Ecce Homo wraz z LGD Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego, w ramach Wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi Wokół Szlaku Piastowskiego, współfinansowanych z budżetu LSR, realizuje projekty skierowane do seniorów.


Na chwilę obecną w Strzelnie realizowane są dzięki pozyskanym środkom przez stowarzyszenie Ecce Homo z prezes Lidią Chudzińską, 4 projekty skierowane do seniorów: Wspomnienia Aktywnych Seniorów 60 +(obejmuje 15 uczestników z gminy Strzelno), Aktywni 60+ w Mogilnie (obejmuje 15 uczestników z gminy Mogilno), Aktywni i Odlotowi 60+ w Strzelnie (obejmuje 15 uczestników z gminy Strzelno) i Klub Seniora 60+Młyny i Młynice.(obejmuje 15 uczestników z gminy Strzelno).


W ramach tych projektów seniorzy z gminy Strzelno i Mogilno biorą udział w warsztatach: pn. Nasza historia, muzykoterapii, rękodzieła, zajęciach intelektualnych Rusz głową!, kulinarnych, aquafitnessu, pn. Odlotowi seniorzy, wyjazdów do teatru, opery lub filharmonii.
W październiku ruszają kolejne projekty, takie jak: Klub Seniora w Lokalnym Centrum Animacyjnym (skierowany do 15 mieszkańców Chabska), który będzie realizowany w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku oraz Klub Seniora w Gębicach (dla 15 mieszkańców Gębic i 40 mieszkańców z okolicy). Kolejny projekt pod nazwą: Aktywni 60+ Markowice i okolice, jest skierowany do 15 mieszkańców Markowic i okolicznych miejscowości.
Warto przypomnieć, że Ecce Homo działa bardzo aktywnie, za sobą ma już zrealizowany latem obóz językowy dla dzieci, pod nazwą Cyberbystrzaki i obóz pn. KoŃtakt oraz jest organizatorem wielu innych projektów skierowanych dla dzieci i młodzieży.
Szczegółowe informacje o naborze można uzyskać pod nr telefonu: 537 828 519.

W sobotę 26 września uczestnicy projektów brali udział w wyjeździe do Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu na spektakl: pt. Kamienie w kieszeniach.

info/foto: Stowarzyszenie ECCE HOMO

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: