POWRÓT ŚWIĘTA LATAWCA

Dzień latawca – to powrót lokalnego święta sprzed lat, które w głowach starszych pokoleń pozostawiło tylko pozytywne wspomnienia. Obecnie będzie to czas wzmocnienia relacji wśród mieszkańców. Puszczanie latawców jest odpowiednie dla ludzi w każdym wieku. W tych trudnych czasach, gdy musimy ograniczać kontakty z innymi ludźmi, chcemy się spotkać i razem puścić latawce. Pokaże to, że mimo, iż jesteśmy w różnym wieku, nie poddajemy się i wspinamy się w górę aby osiągnąć swoje cele i przezwyciężyć przeszkody. Zapraszamy na chwilę relaksu przy ognisku i muzyce podczas puszczania latawców.

Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich, niezależnie od wieku. Szczególnie zapraszamy jednak młodzież ze szkół średnich, do których skierowane są jedne z warsztatów „Latawiec – DIY”. Zachęcamy również dzieci i ich opiekunów do wspólnej zabawy.

Jest to jedno z wydarzeń z programu Wybryków Kultury. Inicjatywa będzie się składać z dwóch głównych części, które odbędą się 19 września: Warsztaty „Latawiec – DIY” odbędą się od godziny 11:00 do 14:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Strzelnie, z podziałem na dwie grupy wiekowe: młodzież ze szkół średnich oraz dzieci wraz z rodzinami. Na zajęciach wyjaśnimy jak robić tradycyjne latawce z materiałów low-waste – tyczek bambusowych, papieru oraz dratwy. Podczas zajęć z młodzieżą pokażemy jak zrobić bardziej skomplikowane modele latawców: czworościenny i skrzynkowy. Oficjalnie warsztaty będą trwały trzy godziny, jednak dla tych którzy nie skończą w tym czasie swoich latawców będziemy aż do 16:00. „Parada latawców” (w razie opadów przewidujemy możliwość przesunięcia terminu na 20.09) odbędzie się na Stadionie Miejskim w Strzelnie. Planujemy zorganizować pokaz latawców zrobionych nie tylko podczas warsztatów, ale również tych zrobionych w domach przez mieszkańców. Aby uniknąć katastrof lotniczych latawce będą puszczane grupowo, w zależności od siły wiatru i liczby uczestników. Ponadto dla widzów i uczestników zorganizujemy ognisko. Imprezę zakończymy o godzinie 20:00.

Dom Kultury chce również zaangażować grupę 5 wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji wydarzenia. Zgłoszenia można przesyłać drogą mailowąparada.latawcow@wp.pl, wiadomość powinna zawierać imię, nazwisko oraz numer telefonu.

publikacja: Dom Kultury w Strzelnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.