BEZPIECZNE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH Z PANEM „STOPKIEM”

W Strzelnie na ulicy Świętego Ducha pracuje pan „Stopek”, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców przechodzących przez bardzo ruchliwą ulicę. Z uwagi na to, że jest początek roku szkolnego, w wypełnianiu zadania swoim doświadczeniem wsparł go policjant ruchu drogowego.

Przejście dla pieszych przy ulicy Świętego Ducha w Strzelnie znajduje się w ciągu bardzo ruchliwej drogi krajowej nr 15. Dlatego też przy niej pracuje pan „Stopek”.

Pan „Stopek” czy zgodnie z oficjalnym nazewnictwem „kontroler ruchu drogowego nadzorujący przejścia dla pieszych” to bardzo odpowiedzialna funkcja, a żeby prawidłowo ją wypełniać potrzebne jest specjalistyczne szkolenie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Takie uprawnienia zdobył pan, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców Strzelna, szczególnie tych najmłodszych – udających się do szkoły, czy przedszkola. Z uwagi na to, że jest początek roku szkolnego, w wypełnianiu zadania swoim doświadczeniem wsparł go policjant ruchu drogowego. Funkcjonariusz zwracał najmłodszym uwagę na niebezpieczeństwa czyhające podczas przechodzenia przez jezdnię, wręczał elementy odblaskowe i zachęcają do korzystania przy każdej okazji z pomocy pana lub pani „Stopek”.
info: oficer prasowy KPP Mogilno st. asp. Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: