CO Z POPRAWĄ BEZPIECZEŃSTWA NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH W CIENIU PRZYSZŁEJ OBWODNICY ?

Na stronie Generalniej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy możemy przeczytać, iż trwają prace przy przygotowaniu do realizacji sześciu nowych obwodnic w woj. kujawsko-pomorskim, które powstaną w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

 W rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 znalazło się sześć inwestycji na drogach krajowych w granicy województwa kujawsko-pomorskiego. Są to obwodnice Brześcia Kujawskiego w ciągu DK62, Kowalewa Pomorskiego w ciągu DK15, Kruszwicy w ciągu DK62, Lipna w ciągu DK67, Nowej Wsi Wielkiej w ciągu DK25 i Strzelna w ciągu DK15/25.

Celem ich budowy jest podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapewnienie płynnego przejazdu dla ruchu tranzytowego oraz lokalnego, poprzez polepszenie warunków techniczno-użytkowych dróg krajowych oraz wzmocnienie konstrukcji nawierzchni w celu dostosowania nośności do obciążeń do 115 kN/oś. Inwestycje będą realizowane z pełnym wyposażeniem w urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska oraz obejmują przebudowę urządzeń towarzyszących. W rezultacie budowy obwodnic poprawi się także znacząco jakość życia mieszkańców tych miejscowości.

Obecnie prowadzone są prace przy uzgadnianiu programów inwestycji, stanowiących podstawę finansowania oraz ustalających ramowy harmonogram realizacji. Kolejnym krokiem, po ich zatwierdzeniu, będzie ogłoszenie przetargów na przygotowanie studiów techniczno-ekonomiczno-środowiskowych, określających warianty lokalizacji trasy w terenie oraz stanowiących podstawę do dalszych prac projektowych z uzyskaniem stosownych zezwoleń.
źródło : GDDKIA Bydgoszcz

25 września minie rok od tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych, gdzie mieszkanka Strzelna zginęła pod kołami samochodu ciężarowego. Po tragedii rozpoczęły się blokady mieszkańców pod hasłem „Zakładnicy Obwodnicy” Dochodzą do nasze redakcji sygnały, że nowy dyrektor GDDKIA w Bydgoszczy wycofuje się z inwestycji budowy rond, na skrzyżowaniu dróg DK15/25 w centrum Strzelna.

Skoro te informacje się potwierdzą to co z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w obrębie wspomnianych skrzyżowań ? GDDKIA wstrzymywała się z pracami nad poprawą bezpieczeństwa z uwagi na budowę rond.

Rozpoczyna się okres jesienno-zimowy, a co za tym idzie – słabsza widoczność. w najbliższym czasie rusza kampania buraczana, co również zwiększy ruch aut ciężarowych w Strzelnie.

Po protestach mieszkańców, GDDKIA zainstalowała doświetlenie przejścia dla pieszych na ulicy Kolejowej.
O opinie w tej sprawie poprosiliśmy jednego z współorganizatorów blokad „Zakładników Obwodnicy”: „Rodzą się następujące pytania: czy pieniądze za opracowanie projektu zostały wyrzucone w błoto? Czy pieniądze za wykup terenów pod ronda będą zwrócone? Czy inwestycja w ogóle powstanie i ostatnie: kto za to odpowiada? GDDKiA od czasu śmiertelnego wypadku nie zrobiła prawie nic w Strzelnie w kwestii poprawy bezpieczeństwa na strzeleńskich przejściach dla pieszych. Czy życie mieszkańców Strzelna, jednak nie jest ważne?” – powiedział jeden z liderów blokad.

Jedna myśl na temat “CO Z POPRAWĄ BEZPIECZEŃSTWA NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH W CIENIU PRZYSZŁEJ OBWODNICY ?

  • 3 września 2020 o 23:30
    Permalink

    I bardzo dobrze że się wycofuje. Wreszcie ktoś myślący tam dowodzi. Nie ma co się rozdrabniać nad rondami które nie spowodują zmniejszenia ruchu w mieście. Tylko obwodnica poprawi znacznie bezpieczeństwo mieszkańców miasta na przejściach dla pieszych.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: