KOLEJNE JUŻ „WYBRYKI KULTURY”

Wybryki Kultury” – program który pozwala mieszkańcom naszej na realizowanie swoich potrzeb w sferze kultury. Przeznaczone zostanie ponad 20 tysięcy złotych, które zostaną wydane przez realizatorów na organizację 9 inicjatyw społecznych.

W tegorocznej edycji programu chcieliśmy bardziej skupić się na najmłodszych mieszkańcach naszego regionu. W pierwszej kolejności wspieraliśmy inicjatywy które miały na celu zaangażowanie ich w życie kulturalne naszego miasta i okolicznych wsi, inicjatywy, które były realizowane przez osoby z tej grupy wiekowej. 

Udało nam się znaleźć dodatkowe fundusze, które pozwoliły nam na zrealizowanie wszystkich zgłoszonych projektów:

  • Dzień latawca – warsztaty z tworzenia latawców połączone z finałem na stadionie miejskim, gdzie puszczane będą wszystkie stworzone latawce.
  • Klub Malucha „Widzi Misie” – zajęcia dla najmłodszych mieszkańców z naszego regionu, planowane są m.in. zajęcia na basenie czy wizyta w stadninie koni.
  • Tu była łąka – projekt mający na celu przypomnienie, że każde miejsce w przestrzeni miejskiej było kiedyś łąką i oderwanie się od nadmiernej urbanizacji miast.
  • Święto pieczonego ziemniaka – inicjatywa mająca na celu zintegrowanie lokalnej społeczności poprzez powrót do wiejskich tradycji i zorganizowanie zabawy dla szerokiego przekroju pokoleń i osób niepełnosprawnych.
  • Kino pod chmurką cz. 2 – projekt, który ma na celu zwiększenie zainteresowania kinematografią wśród mieszkańców wsi Sławsko Dolne i okolicznych miejscowości. Podczas realizowania projektu wyświetlone zostaną 3 filmy na otwartej przestrzeni.
  • Szafa na rogu – inicjatywa motywująca starszych i młodszych do wspólnego spotkania się, rozmowy oraz wymiany ciekawymi rzeczami, ubraniami, podzielenie się swoimi pasjami i zainteresowaniami.
  • Piernik w koronkach – warsztaty z wypieku pierników, które będą zdobione metodą lukru koronkowego.
  • Odlotowe kartoflisko – celem inicjatywy jest zwiększenie zainteresowania mieszkańców okolicznych wiosek i miast regionalnymi tradycjami związanymi z pracą na polu i ich zakończeniem.
  • Tworzymy książkę – projekt, którego głównym celem jest międzypokoleniowa współpraca przy tworzeniu książki, pokazaniu, że literaturę „da się zrobić”.

Wszystkie wymienione projekty będą się działy na przestrzeni naszej gminy. Wierzymy, że pomoże to przyciągnąć większe grono osób do lokalnego życia kulturalnego. Każdy chętny będzie miał możliwość wzięcia w nich czynnego udziału.

Wszystkie inicjatywy będą zrealizowane do końca 2020 roku.

info: Dom Kultury w Strzelnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: