MIASTO GRA NA RECYKLINGOWYCH RZEŹBACH MUZYCZNYCH

Zapraszamy na warsztaty w trakcie których stworzycie obiekty i rzeźby muzyczne. Rozmieścimy je później w miejscach publicznych Strzelna, zrobimy także muzyczny plac zabaw. Podczas warsztatów będziecie tworzyć instrumenty, na których będzie możliwość grania osobiście, chociaż będą również grały same – przy pomocy sił natury. Stworzycie także inne rzeźby, wymyślone przez uczestników warsztatów. Dowiecie się jak powstaje dźwięk i jakie są mechanizmy poszczególnych instrumentów muzycznych.

Warsztaty skierowane są do wszystkich grup wiekowych. W naszej drużynie będziemy potrzebować projektantów (dzieci, młodzież, seniorzy), konstruktorów (osoby w wieku produkcyjnym, seniorzy), grupy grającej (dzieci, młodzież, seniorzy).

Warsztaty odbywać się będą codziennie między 27 a 31 lipca w godzinach 11:00-13:00 oraz 17:00-19:00, będzie więc możliwość dołączenia nawet na dwa spotkania w ciągu dnia. Można oczywiście przyjść na dowolne zajęcia lub uczestniczyć w całej serii.

Zajęcia poprowadzi Paweł Romańczuk z grupy artystycznej MAŁE INSTRUMENTY. W ramach nawiązanej współpracy, grupa pomoże w designie, projektowaniu, budowaniu i konsultowaniu rzeźb instrumentów zewnętrznych.

Paweł Romańczuk to muzyk, kompozytor, od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie nietypowych źródeł dźwięku. Jest autorem muzyki do ponad 20 filmów i spektakli teatralnych, własną muzykę opublikował na 15 płytach w Polsce, Japonii i Francji oraz zagrał około 300 koncertów w Europie i Azji. Zgromadził unikalny zbiór ponad 600 nietypowych instrumentów muzycznych, wykorzystywanych w działalności koncertowej, nagraniowej i wydawniczej. Współtworzył program Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Buduje własne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. Prowadzi warsztaty, prezentacje, wykłady i wystawy związane z instrumentami i eksperymentami dźwiękowymi. Do tej pory przeprowadził około 80 warsztatów w kraju i za granicą, m.in. w renomowanej uczelni Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA. Działalność edukacyjną prowadził wśród osób w każdym wieku. W 2017 roku został odznaczony medalem Prezydenta Miasta Wrocławia za wkład w tworzenie lokalnej kultury.

Formularz zapisu można pobrać z dkstrzelno.pl/do-pobrania i przesłać na miastogra@gmail.com lub wypełnić na zajęciach.

Harmonogram warsztatów:

MiastoGra na mapie kulturowej Strzelna w soboty (25.07, 01.08, 08.08) od 11:00 do 13:00. Na dużej powierzchni powstaje plan miasta, na którym naniesione są miejsca ważne ze względów kulturowych dla społeczności lokalnej tj. zabytki, warsztaty rzemieślnicze, które miały znaczenie dla rozwoju miasta, miejsca związane z ludźmi sztuki i nauki zamieszkałymi w Strzelnie, miejsca ważne ze względów emocjonalnych dla społeczności. Zebrane historie posłużą do przygotowania tekstów i piosenek do kafli na edukacyjnej ścieżce sensorycznej i do towarzyszącej zadaniu aplikacji mobilnej.

MiastoGra cosplay w soboty (01.08, 08.08, 15.08, 22.08, 29.08) od 13:00 do 15:00. Będą one polegać na tak zwanym “costume play”, czyli tworzeniu kostiumów i charakteryzacji upodabniających uczestników do postaci znanych z popkultury. Skierujemy je głównie do młodzieży, oraz osób interesujących się takimi dziedzinami jak makijaż, wizaż, czy projektowanie.

MiastoGra na recyklingowych rzeźbach muzycznych codziennie od 27 do 31 lipca od 11:00 do 13:00 oraz od 17:00 do 19:00. To warsztaty które skierujemy do wszystkich grup wiekowych. Podczas ich trwania przy pomocy materiałów recyklingowych stworzymy różnorodne rzeźby o tematyce muzycznej. Rozmieścimy je w przestrzeni naszego miasta i spróbujemy zachęcić mieszkańców do muzykowania.

MiastoGra rozrywkę w środy (22.07, 29.07, 12.08) od 19:00 do 20:00. Warsztaty są również ściśle powiązane z muzyką rozrywkową. Wspólnie stworzymy kilka utworów. Zaprezentujemy je podczas koncertu finałowego i półfinałowego. Wybierzemy się również do profesjonalnego studia nagraniowego aby nagrać nasze utwory.

MiastoGra na recyklingu w środy (22.07, 29.07, 12.08) od 17:00 do 19:00. Skierowane będą do osób lubiących świat muzyki, oraz do osób, które lubią różnego rodzaju prace techniczne. Podczas warsztatów wraz z uczestnikami konstruujemy instrumenty sceniczne. Uczymy się rozróżniać rodzaje instrumentów, poznamy zasadę ich działania, ich konstrukcję oraz jak własnoręcznie stworzyć podobny instrument z recyklingu.

MiastoGra i rapuje w środy (22.07, 29.07, 05.08, 12.08) od 17:00 do 19:00. Warsztaty są skierowane głównie do lokalnej młodzieży. Wraz z nimi tworzymy tekst do piosenki w stylu hip-hop. Będziemy się opierać o historie zebrane podczas warsztatów “MiastoGra na kulturowej mapie Strzelna”.

Formularz zapisu można pobrać z dkstrzelno.pl/do-pobrania i przesłać na miastogra@gmail.com lub wypełnić na zajęciach. Można przyjść na dowolne zajęcia lub uczestniczyć w całej serii.

info: Dom Kultury w Strzelnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: