KONCERT ZESPOŁU „AVE”

W ramach projektu MiastoGra organizujemy serię czterech małych koncertów. Dwa z nich odbędą się w lipcu, pozostałe dwa w sierpniu. Będą to koncerty muzyczne są kierowane do wszystkich grup społecznych Strzelna i Inowrocławia, również tych, którzy często spotykają się z utrudnionym dostępem do kultury. Zaprosiliśmy do współpracy profesjonalne zespoły lokalne: Zespół Poturba (Strzelno), Zespół Ave (Inowrocław).

Pierwszy koncert zagra zespół AVE. Odbędzie się on w środę 15 lipca na działkach im. 1000-Lecia w Strzelnie o godzinie 20:00. Następnie, w piątek 31 lipca o 19:00 zapraszamy na występ zespołu Poturba w Markowicach. Trzeci koncert odbędzie się w niedzielę, 16 sierpnia o 19:00 w Sławsku Dolnym. Zagra wtedy zespół Poturba. Na końcu wystąpi zespół AVE w czwartek, 20 sierpnia na Rynku w Strzelnie o godzinie 18:00.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wszystkie koncerty odbędą się zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi.

AVE to porcja solidnej alternatywy, z mocnym przekazem w tekstach i dźwiękach zahaczających o lata 90-te. Obecnie grupa promuje swój debiutancki album z którego to kilka piosenek dobrze sobie radzi na listach radiowych list przebojów. Zespół zebrał pochlebne recenzje od dziennikarzy i spore poparcie słuchaczy, którzy maja dość coverowych wypocin i śpiewania po angielsku. Spotkanie z AVE to żywe doświadczanie szczerej energii płynącej od ludzi którzy mają coś do powiedzenia od siebie poprzez własne teksty i kompozycje.

Poturba została założona w 2014 roku przez Piotra Barczaka. W większości czerpią garściami z kujawskich pieśni i utworów instrumentalnych. Grają także piosenki i pieśni biesiadne. W trakcie swojej aktywności wielokrotnie grali koncerty na terenach powiatów inowrocławskiego i mogileńskiego, oraz podejmował współpracę z innymi zespołami.

info: Dom Kultury w Strzelnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: