Photo by cottonbro on Pexels.com

DEZINFORMACJA NA TEMAT KORONAWIRUSA, A KOLEJNY ZARAŻONY

AKTUALIZACJA: Dostaliśmy informację o kolejnym , czyli drugim pracowniku Nadleśnictwa Miradz z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa.

We wtorek 7 lipca informowaliśmy w artykule pt. KORONAWIRUS W NADLEŚNICTWIE MIRADZ o pracowniku nadleśnictwa, u którego stwierdzony został koronawirus. 8 lipca krótkiego wywiadu w tej sprawie udzielił nam starosta mogileński – szef zespołu zarządzania kryzysowego powiatu Bartosz Nowacki KORONAWIRUS W MIRADZU – STAROSTA WYJAŚNIA.

Ponieważ zbliża się weekend chcieliśmy zasięgnąć więcej informacji, aby uspokoić mieszkańców. Postanowiliśmy zapytać jaki jest stan chorego oraz jakie są wyniki testów osób, które miały kontakt z zarażonym.
W pierwszej kolejności zadzwoniliśmy do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mogilnie, gdzie po krótkiej rozmowie podano nam numer do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Podczas rozmowy telefonicznej uzyskaliśmy kolejny numer telefonu, tym razem do rzecznika wojewody Kujawsko -Pomorskiego, Pana Adriana Móla tel. 523497598. Próbowaliśmy się połączyć z rzecznikiem o różnych godzinach, jednak do tej pory telefon nie odpowiada.

Niepokojące jest to, że w tak poważnej sprawie jak ludzkie zdrowie nie można uzyskać podstawowych informacji w instytucji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo sanitarne, czyli Powiatowej Stacja Sanitarno – Epidemiologicznej.

Sytuacja ta jest niepokojąca w szczególności w obliczu mających się odbyć w niedzielę wyborów na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wydaje się całkowicie racjonalnym powiadomienie społeczeństwa o najważniejszym zagrożeniu o którym tak głośno w obecnym czasie, a co za tym idzie podanie do publicznej wiadomości liczby objętych kwarantanną, zarażonych covid-19 lub w związku z tym hospitalizowanych.

6 lipca w kwarantannie domowej przebywało 9 osób. Aktualnie jest juz tych osób 74.

10 komentarzy do “DEZINFORMACJA NA TEMAT KORONAWIRUSA, A KOLEJNY ZARAŻONY

 • Nie siej fermentu człowieku. Po to założyłeś nieobiektywny portal żeby walczyć z PiSem i z Prezydentem RP p. Andrzejem Dudą? A promować PO od struktur gminnych aż do samej góry? No i co z tego, że rzecznik nie odbiera. Pan rzecznik musi siedzieć w biurze bo w każdej chwili może zadzwonić pan redaktor ? Daj se chłopie na wstrzymanie. Nie spinaj się tak bardzo.

  Odpowiedz
  • Nikt nie walczy z PIS-em. Pan rzecznik nie jest urzędnikiem partyjnym tylko państwowym, który służy mieszkańcom, i czy to się Panu podoba czy nie jego obowiązkiem jest informować. Rzecznik jest łącznikiem między Wojewodą, a dziennikarzami/mieszkańcami i jego obowiązkiem jest być jeśli nie w biurze, to pod telefonem. Nie wymagamy czegoś nadzwyczajnego. Pozdrawiamy serdecznie.

   Odpowiedz
   • Gdyby pan rzecznik nie był w Inowrocławiu to nie byłoby tego artykułu tendencyjnego. Na portalu społecznościowym pokazał Pan o co tak naprawdę Panu chodzi. A teraz Pan pisze że Pan nie walczy z PiSem. Kręci Pan jak przystało na platformersa. Gdy gmina starała się o pożyczkę od rządu PiS to całe towarzystwo PO struktur gminnych tańczyło taniec chocholi teraz gdy wasz byt w gminie jest już bezpieczny to robicie swoje. Druga sprawa to nie Pan jest pracodawcą rzecznika wojewody i to nie Pana sprawa co robił a co powinien robić. Sprawa trzecia stan zdrowia chorych zna tylko najbliższą rodziną żaden lekarz nie udziela takich informacji osobom postronnym. Wypadałoby to wiedzieć będąc redaktorem. A jeśli się Pan boi to niech siedzi Pan cały weekend w domu. Dla dobra Polski to będzie chociaż.

   • Może Pan wierzyć lub nie, ale najpierw był artykuł, a później nas oświeciło żeby sprawdzić co u Pana Wojewody. Rzecznik, wojewoda, premier, prezydent jest na naszych usługach, a nie odwrotnie. Proszę o tym nie zapominać.

   • Akurat nie wierzę po tym co Pan umieścił na portalu społecznościowym oraz jak pan v-ce starosta żałośnie się wysila na Facebooku żeby tylko głosy na Trzaskowskiego łapać. A na czyich usługach jest Pan i Pana portal?

  • Na usługach mieszkańców i dla mieszkańców no dobrze. Przepraszam, ale mam inne wrażenie czytając podawane tu informacje i oglądając wywiady.

   Odpowiedz
   • Pisaliśmy o obwodnicy, pisaliśmy o pieniądzach od wojewody na drogi. To nie nasza wina że burmistrz Strzelna przyjmuje nasze zaproszenia, a mieszkańcom się to podoba.

 • Stan zdrowia chorego to nie sprawa publiczna redaktorze. Nie jesteś z rodziny to nikt nie udzieli ci informacji. Nie dziwię się, że odsyłają cię od jednej instytucji do drugiej. Chory jest namierzony, odizolowany od reszty społeczeństwa, osoby które miały z nim kontakt są poinformowane i w razie potrzeby na kwarantannie. A to czy człowiek jest tylko nosicielem i przebywa w domu czy wypluwa płuca pod respiratorem to nie nasza sprawa.

  Odpowiedz
  • Jeśli stan zdrowia nie jest naszą sprawą, to dlaczego w informacjach od Wojewody podawany jest stan ciężki, średni lub dobry? Mieszkańcy maja prawo wiedzieć czy ich krajan czuje się dobrze. Nie podawane są żadne dane w żadnym momencie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.