RZĄDOWA TARCZA DLA SAMORZĄDÓW

25 czerwca odbyło się w Mogilnie spotkanie wojewody Mikołaja Bogdanowicza i posła Bartosza Kownackiego z samorządowcami powiatu. W spotkaniu uczestniczył również burmistrz Dariusz Chudziński.
Strzelno otrzymało środki w ramach tarczy pomocowej dla samorządów #TarczadlaSamorządu, w kwocie 500 tys. zł. Środki pochodzą z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Łącznie w skali całego kraju jest to aż 6 miliardów złotych, natomiast samorządy z woj. kujawsko-pomorskiego otrzymają 330 mln zł.

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów oraz szeregu innych kryteriów, jak liczebność itp. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19, a wsparcie to jest bezzwrotne.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na ważne dla mieszkańców inwestycje, m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.

Podział środków wygląda następująco:

🛡✅Powiat mogileński 𝟓𝟕𝟔 𝟐𝟖𝟏 𝐳ł
🛡✅Mogilno 𝟒 𝟔𝟕𝟏 𝟑𝟏𝟔 𝐳ł
🛡✅Jeziora Wielkie 𝟔𝟖𝟏 𝟖𝟖𝟔 𝐳ł
🛡✅Dąbrowa 𝟓𝟎𝟎 𝟎𝟎𝟎 𝐳ł
🛡✅Strzelno 𝟓𝟎𝟎 𝟎𝟎𝟎 𝐳ł

Więcej informacji na temat wsparcia gmin w powiecie można znaleźć na stronie: https://rozwijamypolske.pl/?fbclid=IwAR1SK6j4H71djUU78Dz83I0-NWOizL-Y9dWiaPKCXMj2ejJiMSwS52tamHc

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.