OERLEMANS SIĘ ROZBUDOWUJE. KAMIEŃ WĘGIELNY WMUROWANY

Firma Oerlemans Foods Polska, jeden z wiodących producentów mrożonych owoców i warzyw, rozpoczęła budowę nowego magazynu chłodniczego. Inwestycja, zlokalizowana jest na terenie zakładu produkcyjnego w Strzelnie, a jej powierzchnia przekracza 4000m2 . Akt erekcyjny podpisali: Prezes Zarządu Beata Orłowska, Członek Zarządu Witold Gorecki oraz Dyrektor Zakładu Jarosław Nowakowski.


W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział również: burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, starosta mogileński Bartosz Nowacki i wicestarosta Marian Mikołajczak.

Budowa półautomatycznego magazynu, którego otwarcie planowane jest na II kwartał 2021 roku, realizowane jest w ramach projektu mającego na celu optymalizację procesów logistycznych, a w dalszym etapie zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu. Zakład w Strzelnie działa od 1994 roku i wytwarza szeroki asortyment wysokiej jakości mrożonych owoców i warzyw oraz mieszanek owocowych i warzywnych sprzedawanych m.in. pod marką Oerlemans, Kuchnia Eksperta, Bauer i markami własnymi klientów.

Odbiorcami produktów Spółki są polskie sieci detaliczne, punkty gastronomiczne i hotele oraz klienci eksportowi. Surowce do produkcji pochodzą głównie z upraw zlokalizowanych w pobliżu zakładu produkcyjnego w rejonie Kujaw oraz Polski Centralnej. Spółka Oerlemans Foods Polska jest częścią grupy Virto, wiodącego producenta mrożonek w Hiszpanii i Europie.

W Polsce spółka jest również właścicielem zakładu produkcyjnego w Siemiatyczach o zbliżonym profilu produkcji. Rozpoczęta inwestycja jest drugim przedsięwzięciem grupy Virto, obecnej w Polsce od końca 2018 roku, które ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych zakładów i automatyzację procesów produkcyjnych.Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.