SZKOŁA W MARKOWICACH KOŃCZY KONKURS NA PIERWSZYM MIEJSCU

„Być jak Ignacy” –  Odkryj Tajemnice Nauki to konkurs o nadanie tytułu „Naukowej Szkoły Ignacego”. Przewidziano również dla zwycięskich szkół i nauczycieli prowadzących atrakcyjne nagrody finansowe oraz tytuł „Nagrody Publiczności” dla nauczycieli za raporty z czterech etapów prac. Organizatorem konkursu jest Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego
i Gazownictwa w Warszawie, a patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do konkursu przystąpiło 1600 szkół z całej z Polski.

Konkurs składał się z 4 etapów. Dostępne były cztery scenariusze – każdy dotyczył działalności naukowej jednego z naukowców.

Każda kolejna edycja kończyła się wyłonieniem 20 szkół z całej Polski, a spośród tej grupy  – 5 szkołom  przyznano  nagrodę publiczności.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach została zauważona w  czwartym etapie tegorocznych zmagań  i spośród 20 wybranych szkół jesteśmy laureatami I miejsca. Markowicka szkoła była jedyną szkołą  z województwa kujawsko – pomorskiego w ostatnim etapie, wybranym do nagrody publiczności.

Dalsze losy pozostają już w rękach kapituły:

Teraz wybór zwycięskiej szkoły w każdym województwie i jednej szkoły w Polsce. Trzymamy kciuki za młodych naukowców ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.