NIE CHCĄ CHLEWNI W ŁĄKIEM

W dniu 18 maja 2020 r. mieszkańcy wsi Łąkie złożyli do Burmistrza Strzelna List Otwarty z podpisami 205 mieszkańców gminy Strzelno w sprawie sprzeciwu dotyczącego zamiaru budowy chlewni we wsi Łąkie.

27 kwietnia 2020 r. Burmistrz Strzelna wydał zawiadomienie o prowadzonym postępowaniu administracyjnym dotyczącym budowy budynku inwentarskiego oraz budowli towarzyszących (doręczone 7 maja 2020 r.). Niniejszym pismem zostaliśmy poinformowani, że po upływie 30 dni od daty otrzymania zawiadomienia Burmistrz Strzelna wyda decyzję o warunkach zabudowy dla przedmiotowej inwestycji. Tym samym pozwoli inwestorowi na rozpoczęcie budowy.

Od kilku lat sprawa budowy chlewni we wsi Łąkie bardzo niepokoi mieszkańców, dlatego zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do naszego Burmistrza. Od 10 maja 2020 r. czyli w przeciągu zaledwie 6 dni, do protestu dołączyło 204 mieszkańców naszej gminy. W większości są to osoby zamieszkujące tereny pobliskie planowanej inwestycji, czyli Łąkie, Ziemowity oraz ul. Zbożową i ul. Miradzką. Dochodzą do nas sygnały, że pozostali mieszkańcy gminy Strzelno również są przeciwni budowie chlewni. Obawiają się, że gnojowica będzie wywożona wprost pod ich posesje. Jednak nie mamy już czasu na zbiórkę kolejnych podpisów, również ze względu na panujące epidemię ich zbierania jest obecnie znacznie utrudnione. 

One thought on “NIE CHCĄ CHLEWNI W ŁĄKIEM

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.