MUZEUM OTTONA I BOLESŁAWA ORAZ MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W STRZELNIE OTWARTE

Zgodnie z zaleceniem rządu i łagodzeniem obostrzeń, od poniedziałku 4 kwietnia są otwarte dla zwiedzających muzea oraz biblioteki i galerie sztuki. Również i w naszym mieście czynneod poniedziałku jest Muzeum Ottona i Bolesława na Wzgórzu Św. Wojciecha.
Jak informuje przewodnik i kustosz muzeum Damian Rybak, zwiedzanie dostępne będzie na zasadach szczególnych warunków bezpieczeństwa. I tak:

  • W przypadku bazyliki św.Trójcy przebywać może jednorazowo 47 osób (1os./m2), w Rotundzie św. Prokopa – 8 osób, a w Muzeum – 12 osób
  • Zwiedzanie będzie odbywało się w kilkuosobowych (kilkunasto-/ lub rodzinnych) grupach, dlatego wprowadzamy rezerwację telefoniczną (lub na email) dla wszystkich, którzy będą chcieli obejrzeć zbiory romańskie i eksponaty z innych epok.
  • Wycieczka po poszczególnych miejscach będzie odbywała się wyłącznie z przewodnikiem, który będzie opowiadał o historii i poszczególnych zabytkach. Spacer będzie trwał ok. 1 h 15 min., chyba że zwiedzający wybiorą bardziej szczegółową opcję to dłużej. Obejścia turystyczne będą o pełnych godzinach lub w połowie w zależności od zwiedzających lub wcześniejszych rezerwacji.
  • Zwiedzający będą musieli poruszać się po muzeum i świątyniach we własnych maseczkach zakrywających nos i usta, a pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni również w maseczki lub przyłbice ochronne.
  • Wszystkie działania mają na celu udostępnienie poklasztornego, zabytkowego Pomnika Historii w Strzelnie i mieszczących się w nim ekspozycji dla zwiedzających w sposób bezpieczny. Wprowadzone zasady preferują zwiedzanie rodzinne lub w małych grupach wśród znajomych.

Tel: 602 878 005,
e-mail: damianrstrzelno@wp.pl, muzeumstrzelno@wp.pl,

Godziny zwiedzania pozostają na dotychczasowych zasadach:

  • od poniedziałku do soboty 9.00 – 17.00
  • w niedzielę 13.30 – 17.00
  • WSTĘP WOLNY: PARAFIANIE, DZIECI DO LAT 7, OPIEKUNOWIE GRUP, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE (NIEZORGANIZOWANE)
  • SPECJALNE ZNIŻKI DLA GRUP NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ BIUR TURYSTYCZNYCH, SZKÓŁ I ORGANIZACJI, KTÓRE PRZYJEŻDŻAJĄ WIĘCEJ NIŻ 3 RAZY W ROKU KALENDARZOWYM.

Czynna jest także Miejska Biblioteka Publiczna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.00. Jak informuje dyrektor Zofia Nowak-Paczkowska na swojej stronie: https://www.facebook.com/pages/category/Library/Miejska-Biblioteka-Publiczna-w-Strzelnie-334879723818739/

1. Wypożyczanie odbywać się będzie w przedsionku biblioteki, gdzie może przebywać jedna osoba.
2. W ewentualnej kolejce należy zachować bezpieczną odległość – około 2 metrów.
3. Każdy wypożyczający ma obowiązek noszenia rękawiczek i maseczki.
4. Po wejściu do przedsionka wypożyczający powinien zdezynfekować ręce.
5. Wypożyczający nie ma dostępu do półek w wypożyczalni – książki podaje bibliotekarz.
6. Wskazane jest wcześniejsze zamawianie poszukiwanych tytułów drogą telefoniczną (52-318-96-91) lub e-mailową (bibliotekastrzelno@wp.p1).
7. Czytelnia, komputery, czasopisma i regionalia są niedostępne dla czytelników.
8. Biblioteka nie wykonuje usług kserograficznych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.