11 MAJA PRZEDSZKOLAKI W STRZELNIE WRACAJĄ DO PLACÓWEK

Od 6 maja nastąpi złagodzenie przez rząd obostrzeń dotyczących powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli. Rząd w tej kwestii pozostawił wolną rękę samorządom z racji tego, że zainteresowani najlepiej znają swoje lokalne środowiska.

Jak powiedział w rozmowie z redakcją burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, z radością przyjął komunikat o możliwości wznowienia zajęć w placówkach przedszkolnych. Po otrzymaniu szczegółowych informacji od Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju, dotyczących zaleceń sanitarnych, burmistrz zdecydował o otwarciu w obu przedszkolach trzech oddziałów, z zachowaniem rygoru sanitarnego i szczególnej ostrożności.

Zmieniły się warunki funkcjonowania i bardzo ważną kwestią staje się m.in. zapewnienie bezpieczeństwa dla personelu. Ostrożność wymusza zmianę liczebności grup, wielkości pomieszczeń oraz częstotliwości ich wietrzenia. Ważny jest także dostęp do toalet z zachowaniem szczególnej higieny.
Natomiast dbanie o zabezpieczenie placów zabaw będzie należało do OSP w Strzelnie. Codziennie przed rozpoczęciem zajęć zostaną one zdezynfekowane, zwiększając tym samym bezpieczeństwo bawiących się dzieci. Wszystkie środki służące zachowaniu rygoru sanitarnego zostały przekazane przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza.
Wizytacja placówek przeprowadzona przez kierownika referatu oświaty, Annę Rywak potwierdziła, że również kadrowo placówki są przygotowane na przyjęcie dzieci. Więc w głównej mierze od rodziców będzie zależało, czy są gotowi na posłanie dzieci do placówek.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.