OSZUŚCI NIE ODPUSZCZAJĄ

Mogileńscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności przy zakupie materiałów ochrony indywidualnej przez Internet. Przestępcy wykorzystują obecną sytuację związaną z kryzysem zdrowotnym, aby podstępem wyłudzić pieniądze.

Rękawice, maseczki i inne artykuły ochrony indywidualnej są bardzo poszukiwane, ale trudno dostępne w sklepach detalicznych z powodu pandemii COVID-19. W Internecie coraz częściej pojawiają się oferty sprzedaży takich produktów. Niestety są osoby, które próbują wykorzystać moment związany z kryzysem zdrowotnym, aby podstępem wyłudzić pieniądze. Ofiarą takiego oszustwa stała się 33-letnia mieszkanka powiatu mogileńskiego.   

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, pokrzywdzona kobieta znalazła ofertę  sprzedaży rękawic ochronnych na jednym z popularnych portali społecznościowych. Po nawiązaniu kontaktu ze sprzedawcą zamówiła 11 opakowań o wartości 460 złotych. Zamawiająca wpłaciła przelewem pieniądze na podany numer konta
i wtedy pojawiały się kłopoty. 33-latka nie otrzymała zakupionego towaru ani zwrotu gotówki. Od tego momentu kontakt ze sprzedającym się urwał, a jego konto użytkownika zostało usunięte.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas zakupów online. Przed dokonaniem płatności należy sprawdzić wiarygodność sprzedawcy i opinie na jego temat. Skorzystajmy z ogólnodostępnych rejestrów osób prowadzących działalność gospodarczą. Doradzamy także wybierać bezpieczniejszą formę płatności czyli płatność przy odbiorze paczki.

info: oficer prasowy KPP w Mogilnie st. asp.  Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.