POCZTA CHCE NASZYCH POUFNYCH DANYCH

Poczta Polska prosi władze samorządowe o udostępnienie poufnych danych obywateli w celu przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Władze coraz większej ilości miast odmawiają, w trosce o zachowanie prywatnych informacji. Wybory stanęły pod znakiem zapytania?

Coraz więcej władz różnych miast nie zamierza uginać się i wysyłać Poczcie Polskiej poufnych danych obywateli. Do władz gminnych w całej Polsce trwa rozsyłanie przez Pocztę Polską wiadomości z prośbą o przesłanie poufnych danych obywateli. Ma to służyć umożliwieniu przeprowadzenia wyborów prezydenckich za pomocą drogi korespondencyjnej. Co ciekawe, sama zasadniczość wydania takiego spisu nie jest do końca jasna, gdyż w świetle prawa Urzędy Pocztowe nie są “organami wyborczymi”. Jednak wprowadzona Ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, w teorii pozwala wspomnianemu urzędowi na zdobywanie takich informacji.
Również do Urzędu Miasta Strzelna wpłynęło pismo z prośbą o udostępnienie danych.

Burmistrz Dariusz Chudziński również nie zamierza udostępniać danych meldunkowych Poczcie Polskiej, gdyż jak nam powiedział ” Udzielenie spisów wyborców operatorowi Poczta Polska, obecnie jest niezgodne z prawem”

3 komentarze do “POCZTA CHCE NASZYCH POUFNYCH DANYCH

 • I słusznie! Nie podawać naszych danych. Nie wiadomo jak potem gdy już będzie po wyborach te dane zostaną wykorzystane. Komu udostępnione lub sprzedane. Burmistrzu niech się Pan nie ugnie! Niech Pan chroni nasze dane osobowe.

  Odpowiedz
 • Ciekawa jestem opinii wójta Jezior Wielkich w sprawie udostępnienia danych osobowych.W końcu to pisobolszewik pełną gębą i już może sprzedał dane swoim towarzyszom.Chciałabym się mylić w końcu to dzięki mieszkańcom został wójtem a nie towarzyszom z mafii.
  Może redakcja się czegoś dowie w tym temacie.

  Odpowiedz
 • Pani Kaju, piszę Pani nie mając nawet pojęcia o czym. Po pierwsze pro bolszewicy to właśnie jest PO. Po drugie włodarze miast wywodzący się z PO odmawiają udostępnienia danych. Jednak nie wynika to absolutnie z troski o Pani dobro tylko solidarność mafijną tej partii ponieważ to ona ma takie struktury. I jak Pani widzi pomyje można wylewać w drugą stronę. Na przyszłość zanim kogoś będzie Pani chciała opluć to proszę pamiętać, że nagle wiatr może zawiać w drugą stronę. Wtedy jedynie może Pani być żywym przykładem tego, że człowiek że wsi może wyjść ale wieś z człowieka nigdy. Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.