Photo by Mateusz Dach on Pexels.com

REPRESJE DLA OSÓB ŁAMIĄCYCH ZAKAZY

Pomimo panującej epidemii koronawirusa nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy w zakresie gromadzenia się, przemieszczania i kwarantanny. Wczoraj (08.04.2020) mogileńscy funkcjonariusze nałożyli 1 mandat karny oraz sporządzili
4 wnioski o ukaranie do sądu za lekceważenie wprowadzonych obostrzeń. Dlatego też policjanci i strażnicy miejscy w trosce o zdrowie mieszkańców naszego powiatu będą stanowczo egzekwować obowiązujące przepisy. Każda nieodpowiedzialna osoba musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Niestety pomimo płynących z wielu stron apeli w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje,
w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących wprowadzone zakazy, narażających tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również swoich bliskich oraz wielu innych ludzi.

Wczoraj (08.04.2020) mogileńscy policjanci interweniowali wobec 22-letniego mieszkańca Janikowa. Mężczyzna przyjechał pociągiem do Mogilna, aby w jednym z lokali gastronomicznych zamówić pizze. Kiedy usłyszał, że nie może zjeść wewnątrz, zaczął się awanturować. 22-latek odmówił przyjęcia mandatu karnego za załamanie zakazu przemieszczania się, w związku z czym odpowie za swoje zachowanie przed sądem.  

Z kolei objęta kwarantanną 62-letnia mieszkanka gminy Mogilno opuściła na 2 godziny miejsce zamieszkania i poszła sobie na spacer. Za bardzo lekceważące podejście do wprowadzonych przepisów wobec kobiety zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Oprócz tego policjanci poinformują Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może dodatkowo nałożyć na 62-latkę karę administracyjną od 5 do 30 tysięcy złotych.  

Kolejne osoby łamiące obostrzenia zauważyli strażnicy miejscy przed jednym ze sklepów spożywczych na terenie Mogilna. Trzech mężczyzn spotkało się tam w celach towarzyskich wbrew zakazowi grupowania się więcej niż dwóch osób. 37 i 57-latek odmówili przyjęcia mandatu za popełnione wykroczenie, dlatego ich sprawą zajmie się sąd, natomiast 36-latek przyjął mandat w wysokości 100 złotych.

Pamiętajmy! Wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. Pozostanie w domu
i zachowanie bezpiecznej odległości to nic nie kosztujące, ale bardzo skuteczne środki ostrożności, które może zastosować każdy z nas.

info: oficer prasowy KPP w Mogilnie st. asp. Tomasz Bartecki

2 komentarze do “REPRESJE DLA OSÓB ŁAMIĄCYCH ZAKAZY

  • W łeb niech się pukną to jest nielegalne wołać nazwiska numery odznak i nagłaśniać to jest niezgodne z prawem u nas funkcjonariusze po osiedlu bez masek bez rękawiczek w odległości 30 cm od diebie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.