ZAKAZ WYCHODZENIA Z DOMU I PRZEMIESZCZANIA SIĘ BEZ WYRAŹNEJ PRZYCZYNY OD 25 MARCA!

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z epidemią koronawirusa. Od jutra (środa 25 marca) wprowadzony zostanie zakaz wychodzenia z domów bez wyraźnej potrzeby, takiej jak zakupy żywnościowe, wizyta w aptece czy wyjście do pracy.
Będzie można wychodzić np. z psem, bądź na spacer, maksymalnie w dwie osoby, zachowując bezpieczną odległość 1,5 – 2 m. Będzie też można przemieszczać się w celu pomocy ludziom starszym. Nie wychodzimy z dziećmi na plac zabaw!

Nie ma na ten moment planów dotyczących zamykania wybranych miast, czy regionów. 

Jeśli chodzi o Mszę Św. i wszystkie inne obrzędy religijne, maksymalną ilość wiernych ogranicza się do 5 osób nie licząc obsługi liturgicznej.

Obostrzenia obowiązują do 11 kwietnia.

Jak powiedział Minister Zdrowia: “Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia.(…)Wprowadzamy #ZostańmyWDomu w życie – poza najważniejszymi sytuacjami jak wyjście do sklepu, apteki czy wyprowadzenie psa. Bądźmy rozsądni, ratujmy życie swoich bliskich oraz zdrowie i życie medyków, bo oni są na pierwszej linii frontu.”

O wszystkich innych obostrzeniach będziemy informować na bieżąco

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.