WATERMAN PRZEJEŻDŻAŁ PRZEZ STRZELNO

W Polsce szaleństwo, rośnie panika. A grupa młodych ludzi, młodych duchem, pełna zapału, robi swoje. Mają ręce pełne pracy, nie mają nawet czasu śledzić wszystkich doniesień, które płyną wszystkimi kanałami z mediów. Wyruszyli w Polskę i aż do 26 czerwca są nie do zatrzymania, bo niosą ogromną wartość i kochają to co robią.

„Na rolkach po zdrowie” – największe wydarzenie sportowo-charytatywno-edukacyjne. Powstało z inicjatywy Adama Gołębia, założyciela Krakowskiego Klubu Freestyle. Odbywa się pod skrzydłami tegoż klubo oraz Fundacji „Zdrowie na Okrągło”.11 marca do miejscowości Strzelno zawitał szalony rolkarz w stroju superbohatera. Z ciekawością i ogromną serdecznością przywitał go burmistrz Dariusz Chudziński
Ze Strzelna trasa wiodła do Inowrocławia. Tego dnia miał do przejechania prawie 80km. Bardzo silny wiatr utrudniał jazdę. Ale co to dla doświadczonego rolkarza.

Adam Gołąb, sportowiec, były utytułowany zawodnik rugby, rolkarz, chce pobić rekord Guinessa – najdłuższa podróż na rolkach. Chce pokonać 9000km w 118 dni.
Wraz z zespołem rozpoczął trasę 1 marca z miejscowości Piątek – geograficznego centrum Polski. Ruchem spiralnym ekipa „Na rolkach po zdrowie” porusza się przez około 500 miejscowości.

Tylko on bije rekord, a grupa techniczna zajmuje się logistyką i zabezpieczaniem zaplecza wydarzenia.

Ale to nie rekord Guinessa jest najważniejszy w tym wydarzeniu. Za tym projektem stoi coś więcej.


Najważniejszym celem jest zbiórka środków na rehabilitację Tomka i Gosi. Podopiecznych Fundacji „Zdrowie na Okrągło”. Tomek – prawnik, sparaliżowany z dnia na dzień. Lekarze do tej pory nie znają przyczyny. Wiadomo jedno, potrzebna kosztowna, długotrwała rehabilitacja, aby Tomka utrzymać w dobrej kondycji. Gosia – przeszła dziecięce porażenie mózgowe. Nie została objęta rehabilitacją od tamtego momentu, sparaliżowana do połowy, nie może chodzić. Jednak rehabilitanci, którzy z nią teraz pracują twierdzą, że jest szansa, aby stanęła na nogi. Aby tak się stało potrzebuje długotrwałej, intensywnej rehabilitacji.

W zamian za wsparcie fundacji, zespół „Na rolkach po zdrowie” w wielu miejscach na trasie udziela bezpłatnych wykładów o tematyce zdrowia, profilaktyki, wzmocnienia odporności. A temat jest bardzo na czasie, biorąc pod uwagę obecną sytuację w Europie i w naszym kraju. 
Ale nie tylko edukują w zakresie profilaktyki, ale także jak poprawić kondycję, mieć lepsze efekty w sporcie i skuteczniej się regenerować. 

Tematem przewodnim jest Woda, propagowanie prawidłowego nawadniania. Uświadamiamy jak potężną rolę woda pełni w organizmie i profilaktyce wielu chorób cywilizacyjnych. Adam na czas wydarzenia przyjął pseudonim Water Man i porusz się w stroju superbohatera. Na spotkaniach można skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała, między innymi zbadać swoje nawodnienie.

Akcja edukacyjna odbywa się pod hasłem „Zacznij od wody”.
Współpracujemy z dietetykami, lekarzami, sportowcami w całej Polsce. Osoby z zespołu to pasjonaci zdrowego stylu życia, trenerzy zdrowia, którzy niejednokrotnie mają swoją osobistą historię zdrowotną.

Czasami trzeba pokonać 9000km na rolkach, aby ktoś mógł zrobić swój pierwszy krok lub pierwszy gest. Czasem trzeba pobić rekord Guinessa, aby pokazać, że każdy w prosty sposób może zostać bohaterem swojego życia.

Ekipa „Na rolkach po zdrowie” codziennie przemierza 70-80km, z Adamem na czele. 
Aby pomagać, edukować i promować zdrowy styl życia.

Chcesz zostać bohaterem? „Zacznij od wody” – wspierając swoje zdrowie oraz wesprzyj podopiecznych fundacji – aby stanęli na nogi.

Aby wynagrodzić trud Adama – Water Man’a oraz całego zespołu zachęcamy do dorzucenia choćby złotówki. Szczegóły akcji oraz nr konta na stronie www.narolkachpozdrowie.pl

A całe wydarzenie można śledzić na bieżąco na mediach społecznościowych – na 👉facebook’u

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.