AKCJA PIESZY

10.03.2020 w Mogilnie, Strzelnie i Jeziorach Wielkich prowadzone były działania „PIESZY”. Na celowniku policjantów ruchu drogowego znaleźli się piesi, którzy nieostrożnie wchodzili na jezdnię przed jadący pojazd, przechodzili w miejscach niedozwolonych lub nieostrożnie wchodzili na jezdnię zza przeszkody czy pojazdu.

Policjanci mogileńskiej drogówki przeprowadzili wczoraj (10.03.2020) działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety, po raz kolejny piesi pokazali, że to oni sami nie dbają należycie o swoje bezpieczeństwo. W trakcie kilkunastogodzinnej akcji policjanci ujawnili 35 wykroczeń popełnionych przez tę grupę uczestników ruchu. Aż 27 z nich dotyczyło przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Dlatego przypominamy, że pieszy jest najsłabiej chronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W przeciwieństwie do kierującego samochodem nie chroni go karoseria i strefa zgniotu, nie zabezpieczają poduszki powietrzne ani kurtyny bezpieczeństwa. Orężem pieszego powinna być wyobraźnia i dbanie o swoją widoczność, szczególnie po zmroku.

Publikacja: st. asp. Tomasz Bartecki

źródło: http://www.mogilno.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.