AKTUALNE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W STRZELNIE

W wywiadzie jakiego udzielił nam starosta mogileński Bartosz Nowacki, pacjent powiatu inowrocławskiego, zgłosił się do lekarza w Strzelnie z objawami grypopodobnymi, które obserwował u siebie w przeciągu ostatniego tygodnia i jednocześnie wrócił z Włoch, czyli rejonu zagrożonego występowaniem koronawirusa, został przyjęty na oddział wewnętrzny. Po przekazaniu przez lekarza informacji do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Inowrocławiu o możliwości zachorowania pacjenta na szczep koronawirusa, lekarz diagnozujący pacjenta oraz pielęgniarki zostali objęci kwarantanną, a izba przyjęć została zdezynfekowana. Pacjent natomiast środkiem własnym udał się do Bydgoszczy, gdzie przejdzie specjalistyczne badania pod kątem potwierdzenia bądź wykluczenia patogenu.

Starosta uspokaja, że nie ma w tym momencie zagrożenia. Zwołano po raz kolejny w powiecie sztab kryzysowy, w celu wypracowania procedur i szerzenia świadomości w razie wystąpienia koronawirusa oraz higieny, przede wszystkim częste mycie rąk i zapobieganie szerzeniu się infekcji grypopodobnych oraz ograniczenie kontaktów. Poproszono burmistrzów o zainstalowanie w szkołach dozowników i zwiększenie ilości środków czystości.
Jeśli okaże się, że zgłoszenie było zasadne, sztab kryzysowy poinformuje mieszkańców powiatu o zagrożeniu.

AKTUALIZACJA: W trakcie montażu materiału starosta Bartosz Nowacki poinformował nas, że odebrał właśnie telefon od wojewody Mikołaja Bogdanowicza z informacją że u podejrzanego pacjenta stwierdzono inną jednostkę chorobową niż koronawirus.

2 komentarze do “AKTUALNE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W STRZELNIE

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.