60 LAT KGW CIECHRZ

Dnia 22.02.2020 Koło Gospodyń Wiejskich w Ciechrzu obchodziło Jubileusz 60 – lecia działalności.

Organizatorem obchodów był Zarząd KGW w Ciechrzu, wspomagany przez młode pokolenie członkiń. Obsługę gastronomiczną zapewnił Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św w Kościele pw Św Rocha w Rzadkwinie w intencji członkiń KGW celebrowanej przez proboszcza ks Mariusza Granicznego, po czym dalsze uroczystości odbyły się na Świetlicy Wiejskiej w Ciechrzu.

Listy gratulacyjne oraz kwiaty złożyli: wicestarosta mogileński Marian Mikołajczak, Radny Powiatowy Paweł Jankowski reprezentujący starostę Bartosza Nowackiego, Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, Przewodniczący Rady Gminy Strzelno Piotr Dubicki, Piotr Lessnau reprezentujący Urząd Miejski w Strzelnie, Radni Gminy Strzelno Sławomir Wójcik i Emilia Walkowiak, reprezentująca jednocześnie Gminną Radę KGW Strzelno, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Strzelnie Urszula Bukowska oraz Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych-  Henryk Sobczak z małżonką.

Ponadto przybyły delegacje zaprzyjaźnionych sąsiednich KGW: Żegotki, Wymysłowice, Rzadkwin, Sławsko Dolne wraz z sołtysami.

Nie zabrakło druhów OSP z prezesem Łukaszem Bolińskim oraz Stowarzyszenia Kwiecista Wieś z Beatą Przekwas – Pietruszką – współpracujących z KGW na rzecz integracji pokoleniowej i poprawy jakości życia w sołectwie Ciechrz.

Przybyły wszystkie członkinie z rodzinami, w tym najstarsze seniorki panie Aniela Benedykcińska lat 85  i Stanisława Pietruszka lat 87. W czasie swojej 60-letniej działalności Panie podejmowały wiele inicjatyw mających na celu integrację środowiska wiejskiego, pielęgnowanie tradycji, a także pomoc rolnikom i ułatwienie życia sobie samym – gospodyniom wiejskim. Obecnie ciechrzańskie KGW liczy 42 członków.

Jubileusz był okazją do wspomnień, podziękowań i gratulacji.  Część oficjalną rozpoczęła obecna przewodnicząca KGW Ilona Karczewska serdecznie witając gości, członkinie i mieszkańców Ciechrza.

Historię KGW w postaci zdjęć i zapisków zebrała w prezentację multimedialną Bogumiła Nowak. Były kwiaty, życzenia, uśmiechy oraz łzy wzruszenia i radości.

Jubileusz stał się okazją do uhonorowania i podziękowania wszystkim osobom, które swoją postawą zasłużyły sobie na wyróżnienie za społeczną działalność na rzecz KGW w Ciechrzu, a także okazją do wyróżnienia szczególnie zasłużonej dla lokalnej społeczności pani Zofii Krukowskiej, przybyłej do Ciechrza 57 lat temu i mieszkającej do dziś. Pani Zosia jest od 57 lat jest członkinią KGW w Ciechrzu, 17 lat sołtysem Ciechrza, od 6 lat prezesem Stowarzyszenia Kwiecista Wieś, druhem OSP Ciechrz, emerytowaną nauczycielką i dyrektorem Szkoły Podstawowej w Ciechrzu, byłą wieloletnią radną rady gminy w Strzelnie. Ciągle aktywna, otoczona niezwykle pozytywną aurą jest dla mieszkańców wyjątkowym wzorem. Bardzo aktywna, na pozór zwyczajna, jednak w rzeczywistości bardzo pracowita i dynamiczna.

Na zakończenie części oficjalnej był szampan, odśpiewano 100 lat i wjechał Jubileuszowy Tort.

W części nieoficjalnej jubileuszu był poczęstunek rozpoczęty obiadem i dalszym biesiadowaniem. Do tańca przygrywał DJ Piotr, a zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Uczestnicy jubileuszu zapamiętają go na długo.

info: Stowarzyszenie Kwiecista Wieś

foto: Stowarzyszenie Kwiecista Wieś

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.