ŚMIECI Z REMONTU W LESIE – JEZIORKI

Styropian, pianka montażowa, kątowniki to wszystko można znaleźć w lesie. W miejscowości Jeziorki ktoś wysypał przyczepę takich odpadów.

Przypominamy: 154 kodeksu wykroczeń, „(…), kto wyrzuca na nie należący do niego grunt polny kamienie, śmieci, padlinę lub inne nieczystości(…) podlega karze grzywny do 1.000 złotych”. … Pozostawianie odpadów w lesie jest ścigane oprócz Policji przez odpowiednie służby leśne i karane.

Jeden komentarz do “ŚMIECI Z REMONTU W LESIE – JEZIORKI

  • Co miało dać uchwalenie ustawy śmieciowej? Miało być czysto i jak zapewniano wówczas skończą się dzikie wysypiska i śmieci po lasach i rowach bo każdy miał płacić zgodnie z deklaracją i wyrzucanie śmieci gdzie bądź miało się nie opłacać. A co widać? Nic się nie zmieniło jak było tak jest. Tymczasem śmieci to teraz dobry biznes. A zwykły obywatel płaci słono za ich wywóz. Śmieci jest za dużo ale dlaczego nic się z tym nie zrobi? Po co tyle opakowań z tworzyw sztucznych? Kiedyś proszek do prania był w tekturowym kartoniku a dziś plastykowe opakowania z kapsułkami. Mleko napoje śmietana były w szkle dziś plastyk lub wielomaterialowe opakowania. To wszystko przyszło do nas z zachodu ta mega produkcja odpadów z tego samego zachodu który krzyczy o ekologii. Gdzie tu sens?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.