STRZELNO NA LIŚCIE 100 OBWODNIC

Właśnie odbyła się konferencja prasowa ministra infrastruktury Andrzej Adamczyka podczas której ogłoszono, że STRZELNO ZOSTAŁO WPISANE NA LISTĘ PROGRAMU 100 OBWODNIC. Przetargi na obwodnice budowane w województwie kuj-pom mają zostać ogłoszone w 2024r.


Jest to niezaprzeczalny sukces wszystkich mieszkańców Strzelna walczących o nagłośnienie sprawy obwodnicy do rangi ogólnopolskiej oraz Strzelnian czynnie biorących udział w blokadach. Dobry klimat do rozmów, to również zasługa burmistrza Dariusza Chudzińskiego , który ponad politycznymi podziałami współpracował z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem i ministrem Łukaszem Schraiberem, co zaowocowało wprowadzeniem programu naprawczego dla gminy oraz sukcesem, jaki osiągnięto w zainteresowaniu najwyższych władz sytuacją drogową naszego miasta.

Jest to nasz wspólny sukces, którego miejmy nadzieję realizacja rozpocznie się tak szybko jak tylko to będzie możliwe, a uzyskanie stosownych pozwoleń, stworzenie dokumentacji, wybór wykonawcy i prace nad powstaniem obwodnicy przebiegną sprawnie.

Wpisanie obwodnicy Strzelna do programu 100 obwodnic to potwierdzenie obietnic które zostały złożone podczas spotkania mieszkańców Strzelna w Urzędzie Miejskim z ministrem Łukaszem Schreiberem i wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem.

Gospodarzem spotkania był burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński.

Podczas spotkania padła zdecydowana deklaracja o budowie obwodnicy Strzelna nie tylko z ust wojewody i ministra, ale również premiera Mateusza Morawieckiego, którego wypowiedź została wyemitowana w formie materiału video.

Należy przypomnieć, że wspomniane spotkanie odbyło się 9 października 2019 roku. Kilka dni przed wyborami parlamentarnymi, kiedy obietnica ta traktowana była jako klasyczna kiełbasa wyborcza. Dzięki lobbowaniu Schreibera i Bogdanowicza w sprawie obwodnicy na najwyższych szczeblach władzy możemy się cieszyć z sukcesu jakim jest niewątpliwie wpis na listę 100 obwodnic.

Wiadomą rzeczą jest, że wpis to nie wszystko i będzie trzeba trzymać rękę na pulsie by jak najszybciej doszło do rozpoczęcia prac, ale mieszkańcy Strzelna potrafią się zjednoczyć co pokazali na protestach ZAKŁADNIKÓW OBWODNICY i nie tylko.

JESZCZE NIGDY STRZELNO NIE BYŁO TAK BLISKO UPRAGNIONEJ OBWODNICY 💪💪. WYWALCZYLIŚMY TO SOBIE !!!!!

Jeden komentarz do “STRZELNO NA LIŚCIE 100 OBWODNIC

  • Cwanie, przetarg na koniec 2024 to:
    1. Kolejna kiełbasa wyborcza na 2023.
    2. Jak wygra inna partia, to PiS się wyprze i po sprawie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.