OBWODNICA. OSTATECZNA DEKLARACJA❓

W dniu dzisiejszym w Strzelnie miało miejsce wydarzenie wielkiej wagi, można by rzec, wydarzenie historyczne. Nasze miasto gościło ministra Łukasza Schreibera wraz z wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem. Panowie przywieźli ze sobą nagranie premiera Mateusza Morawieckiego, który zapewnił, że obwodnica Strzelna będzie budowana i jest to absolutny priorytet. Mikołaj Bogdanowicz stwierdził, że są absolutnym gwarantem rozpoczęcia procesu zaraz po wyborach, w ciągu 100 dni, jednak jest to proces długofalowy, kilkuletni. Jeśli chodzi o projektowanie, to rozpocznie się ono już w roku 2020. Minister stwierdził, że zależy mu na tym, aby budowa obwodnicy rozpoczęła się jak najprędzej i jest to zobowiązanie przed mieszkańcami, które będzie zrealizowane po wyborach.
Następnie wywiązała się dyskusja w sprawie budowy rond. Wojewoda chciał znać zdanie mieszkańców w temacie. Głos zabrał burmistrz, który stwierdził, że mieszkańcy nie są zdecydowani w sprawie budowy rond i dyskusja jest w toku, jednak generalnie wypowiadający się w temacie byli przeciwni ich powstaniu.


Dyskusja wywołała emocje, mówcy pytali czy jest to obietnica przedwyborcza, nie wszyscy uwierzyli w zapewnienia premiera i ministra. Głos zabrał również ks.kanonik Otton Szymków, który pytał poprzednią radę, co zrobiła, aby przygotować projekt obwodnicy i co zrobiła z poprzednimi burmistrzami, aby zabiegać wśród osób decyzyjnych o obwodnicę.
Uważamy że padły dzisiaj bardzo ważne słowa, będziemy czekać, choć cierpliwość nasza jest już na krawędzi. Mamy nadzieję, że dzień dzisiejszy przybliżył nam nadzieję na normalność w naszym mieście.

3 komentarze do “OBWODNICA. OSTATECZNA DEKLARACJA❓

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.